Opowieść o dojrzewaniu

"Dokąd pędzisz, koniku?" - reż. Grzegorz Kwieciński - Teatr Groteska w Krakowie

Baśń bułgarskiej pisarki, a co za tym idzie przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego mają charakter inicjacyjny. Głęboko humanistyczny przekaz opowieści oraz zawarta w niej ponadczasowa mądrość poruszy zarówno dzieci i dorosłych.

Najnowsza premiera Teatru Lalki Maski i Aktora Groteska w Krakowie to poetycka opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i poszukiwaniu własnego ja.

Główny bohater Mały Konik bardzo chce być dorosły, ale dojrzałości nie osiąga ani próbując dotrzymać tempa Dużemu Koniowi, ani w radosnym, z pozoru, Wesołym Miasteczku. Konik spotyka na swej drodze Chłopca, który tak jak on poszukuje swego miejsca w świecie i nie godzi się na życie w niewoli. Przyjaciele wspólnie decydują się na ucieczkę i przeżywają kolejne przygody, które często wystawiają na próbę siłę ich charakterów. Dzięki przyjaźni i młodości udaje im się wyrwać się z ram Wesołego Miasteczka i pogalopować w stronę wolności i szczęścia...

Przedstawienie dla dzieci najmłodszych jest zrealizowane w atrakcyjnej konwencji plastycznej i łączy plan aktorski z lalkowym. Jego niewątpliwym atutem jest niezwykła uroda plastyczna – scenografia do spektaklu zainspirowana została twórczością Tadeusza Makowskiego.

(-)
Materiały Teatru
20 grudnia 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia