Opowieść o legendarnej grupie

"Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami" - reż. Konrad Imiela - Teatr Muzyczny Capitol

To najnowsza produkcja Teatru Muzycznego Capitol. Zaplanowana na sobotę premiera spektaklu jest elementem rozpoczynającego się w piątek festiwalu Jazz nad Odrą.

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol Joanna Kiszkis, spektakl jest współprodukcją Capitolu i biura festiwalowego Impart 2016, które organizuje 50. Jazz nad Odrą.

- Trudno o lepszą klamrę jubileuszy dwóch wrocławskich festiwali - niedawno zakończonego 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i rozpoczynającego się 50. jazz nad Odrą. To połączenie świetnej interpretacji piosenki z muzyką w najlepszym wydaniu - dodała Kiszkis.

"Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami" opowiada o legendarnej grupie, którą tworzyli amerykańscy artyści: Frank Sinatra, Sammy Davis Junior i Dean Martin. W latach 60. i 70. podbili nie tylko amerykańską widownię, ale wylansowali wiele światowych przebojów.

Wszystkie najpopularniejsze ich piosenki np. "Everybody loves somebody", "New York, New York" wrocławska publiczność będzie mogła posłuchać po polsku w przekładzie Rafała Dziwisza.

Autorem scenariusza, reżyserem i jednym z wykonawców (w roli Davisa) jest Konrad Imiela. Na scenie partnerują mu: Błażej Wójcik (Sinatra) oraz Maciej Maciejewski (Martin). Autorem aranżacji i dyrygentem big bandu jest Zbigniew Czwojda.

Jak powiedział Imiela, inspiracją dla spektaklu był słynny koncert "Rat Pack" w 1965 r. w St. Louis, zarejestrowany w całości przez telewizję.

- Oczywiście dołożyliśmy do repertuaru przeboje z następnych lat. Chcieliśmy jednak przełamać stereotypowe pojęcie o występach estradowych tych artystów. To byli prawdziwi chuligani, którzy byli gotowi na scenie nie tylko dowcipkować, ale zrobić niemal wszystko"- dodał Imiela.

Podkreślił że, aktorzy mają przygotowane sceny, w których nawiązują kontakt z publicznością, ale są też gotowi na improwizację.

- Dlatego zdecydowaliśmy się śpiewać przeboje po polsku, bo to jest jednak teatr. I gdy aktor mówi swe kwestie po polsku, a śpiewa w innym języku, to ten kontakt z widownią się trochę urywa - dodał Imiela.

Premiera spektaklu odbędzie się na scenie Teatru Muzycznego Capitol w sobotę 5 kwietnia.

(-)
(PAP)
4 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...