"Opowieści..." w "Inspiracjach"

"Opowieści Hoffmanna" - reż. Michał Znaniecki - Opera Krakowska w Krakowie

Tradycją stały się już spotkania z cyklu „Inspiracje" w Operze Krakowskiej, które przed każdą premierą przybliżają widzom realia pracy nad spektaklem.

Najbliższe z nich poświęcone będzie premierze „Opowieści Hoffmanna" J. Offenbacha (9 czerwca) i odbędzie się 5 czerwca o godz. 17.30 na Antresoli Opery. Jego gośćmi będą Michał Znaniecki, reżyser i Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny. Spotkanie z twórcami pozwoli nam poznać kulisy pracy nad operą, zarówno w warstwie dramatycznej, jak i muzycznej. Rozmowę z artystami poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic.

- Dzieło Offenbacha to dla mnie wyzwanie ze względu na wielość istniejących wersji. Jest to bardzo twórcze, gdyż tak naprawdę muszę wraz z dyrygentem stworzyć jej własną wersję - mówi reżyser.

„Opowieści Hoffmanna" to kolejna opera, którą dla krakowskiej sceny przygotowuje Michał Znaniecki. Poprzednie realizacje to: „Król Roger" K. Szymanowskiego, „Don Giovanni" W. A. Mozarta, „Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego i „Miłość do trzech pomarańczy" S. Prokofiewa.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery Krakowskiej.

(-)
Materiał Opery
2 czerwca 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia