"Orfeusz i Eurydyka / OE"

Multimedialne słuchowisko, z cyklu „Czytanie w ciemnościach".

Spektakl w ramach projektu „Endemity. Festiwal literatury Europy Środkowo-Wschodniej” - 2 grudnia w Galerii Teatru Polskiego w Poznaniu.

„Orfeusz i Eurydyka / OE" to multimedialne słuchowisko, z cyklu „Czytanie w ciemnościach". Spektakl odbywa się przed publicznością w mroku, a więc działa przede wszystkim na zmysły inne niż wzrok. Ideą przewodnią jest zaprezentowanie literatury w odmienny sposób. Słowom towarzyszy muzyka, czasami z mroku wyłaniają się obrazy wideo. Ciemność, w której odbywają się spektakle, pozwala wyzwolić klasyczne czasami teksty ze schematów. Działanie to pozwala na poszerzony odbiór różnych tekstów kultury – uwrażliwia odbiorców na foniczno-wizualne aspekty literatury.

Mit o Orfeuszu i Eurydyce stawia pytanie o granicę bycia jednym, wspólnym i odrębnym, osobnym. Pyta też o egoizm sztuki. Czy O i E równa się OE?

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Endemity. Festiwal literatury Europy Środkowo-Wschodniej" organizowanego przez Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera".
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Orfeusz i Eurydyka / OE
na podstawie poematu Czesława Miłosza
Realizacja: Piotr Bartos, Mateusz Stuczyński, Myo, Arkadiusz Cyran, Marcin Czerwiński
Premiera: 23 czerwca 2011, Wrocław

2 grudnia, godz. 17.00, Galeria, Teatr Polski w Poznaniu

(-)
Materiał Organizatora
1 grudnia 2012

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia

Maskarada – Międzynaro...