Orietalna opowieść

"Latający kufer" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr Andersena w Lublinie

Od 21 do 29 czerwca spektakl plenerowa wersja polsko-tureckiego spektaklu "Latający kufer".

Historia, która wyszła spod pióra Hansa Christiana Andersena opowiada o młodym Duńczyku Hansie, który dzięki magicznemu kufrowi przenosi się do Istambułu - stolicy tureckiego imperium, wprost na dwór sułtański. Ta tajemnicza podróż jest początkiem całego ciągu zdarzeń, orientalnych obrazów i dźwięków.

Pod gołym niebem, na Dziedzińcu Archiwum Państwowego (tuż obok lubelskiej Katedry) odbędziecie Państwo podniebną podróż z naszymi bohaterami równo 600 lat od nawiązania kontaktów dyplomatycznych między Turcją i Polską.

Zaczynamy o zmroku! Jeśli więc młodsi i starsi widzowie mają ochotę na noc tureckich czarów - zapraszamy do Kufra!

Spektakl dla widzów od lat 6 / bilety w cenie 20zł i 65zł (bilet rodzinny)

Terminy spektakli plenerowych:
21 czerwca (sobota)
22 czerwca (niedziela)
28 czerwca (sobota)
29 czerwca (niedziela)

Godzina 21.00

Więcej o spektaklu:

Twórcy spektaklu wplatając w orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z innych wątków jego baśni ("Brzydkiego Kaczątka") opowiadają nam historię, w której magia miesza się z realizmem, a świat wschodniego orientu ze znaną nam współczesnością.

Nasz bohater, po stracie ojca, majątku, i rzekomych przyjaciół, zostaje sam. Jego jedynym dobytkiem jest stary kufer, który zupełnie niespodziewanie ujawnia swoje cudowne zdolności. Szybując ponad chmurami, Hans dociera aż do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki. Sułtan, jej ojciec, trzyma dziewczę pod kluczem, by ustrzec ją przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Hans i turecka księżniczka Esma od razu przypadają sobie do gustu. Dzięki umiejętności opowiadania baśni, naszemu bohaterowi udaję się również zdobyć przychylność sułtana i jego żony i nie stracić głowy (dosłownie). Zachwyconym Turkom, Hans serwuje opowieść o...Brzydkim Kaczątku, wciągając cały dwór w zabawę odegrania ról z kaczego podwórka. Ślub naszego bohatera i księżniczki jest już niemal pewny. Jednak wróżba mówi swoje, bo przecież nie łatwo jest zmienić los zapisany w gwiazdach.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej Http://bilet.teatrandersena.pl/ <http://bilet.teatrandersena.pl/> oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie: 20 zł

65 zł bilet rodzinny = dwóch dorosłych + trójka dzieci

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25.

(-)
Materiał Teatru
20 czerwca 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia