"Ósemki" otworzą festiwal w Polkowicach

2. Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?"

Teatr Ósmego Dnia już 1 października zainauguruje II Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu Teatr?". Legendarne "Ósemki" o godz. 19.00 w polkowickim Kinie zaprezentują swój głośny spektakl "Teczki"

Teatr Ósmego Dnia, założony w 1964 r. jako teatr studencki, już dekadę później został ogłoszony sumieniem narodu. Jego przedstawienia w sposób mocno ironiczny komentowały panujący ustrój i dlatego działalność „Ósemek” była bacznie obserwowana przez peerelowskie służby.

Spektakl „Teczki” to opowieść o czterech latach z historii tej poznańskiej sceny i o śladach, jakie działalność twórców teatru zostawiła w aktach SB. Z czytanych podczas przedstawienia fragmentów autentycznych dokumentów wyłania się czasami przerażający, a czasami absurdalnie śmieszny - szczególnie kiedy esbecy silą się na własne interpretacje spektakli - obraz epoki PRL – u.

Spektakl otworzy II Jesienne Spotkania Teatralne „Po co komu teatr?”, które odbywać się będą w dniach 1 – 19 października. W ramach festiwalu publiczność obejrzy 6 spektakli teatrów alternatywnych lub scen instytucjonalnych, które nie pozwalają się zamknąć w sztywnych ramach teatru mieszczańskiego, które łamią konwencje, poszukują nowych środków wyrazu i eksperymentują z teatralną formą. Szczegółowy program na stronie www.pocokomuteatr.pl

Bilety na spektakle w cenie: 25 zł, 20 zł – zbiorowy do nabycia w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4) oraz Kinie (ul. Dąbrowskiego 1)w Polkowicach. Rezerwacje: 76 746 88 14, ksiegowosc@pca.pl.

1 października, godz. 19.00 – Kino (ul. Dąbrowskiego 1)
TECZKI
Wybór tekstów: Ewa Wójciak, Katarzyna Madoń-Mitzner
Aranżacja przestrzeni, światło: Jacek Chmaj
Projekcje wideo: zespół we współpracy z Natalią Karwacką
Wykonawcy: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki

(-)
Materiał Organizatorów
13 września 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...