Oskarowa premiera w TVP Kultura

"Twój Vincent" - reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na premierę nominowanego do Oscara polsko-brytyjskiego filmu „Twój Vincent". 6 września o godz. 20.20 TVP Kultura zaprasza na premierę nominowanej do Oscara i Złotego Globu polsko-brytyjskiej animacji o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha pt. „Twój Vincent".

 

W piątkowy wieczór TVP Kultura zaprasza wielbicieli malarstwa i dobrego kina na premierę filmu „Twój Vincent", obsypanej nagrodami polsko-brytyjskiej koprodukcji z 2017 r. w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

Ten nominowany do Oscara i Złotego Globu oraz uhonorowany m.in. Europejską Nagrodą Filmową obraz to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska o życiu i śmierci Vincenta van Gogha. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 7 lat przez przeszło 100 malarzy techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. 

Na ekranie ożyły najsłynniejsze obrazy van Gogha oraz postaci, które uwiecznił na swoich płótnach, jak Adeline Ravoux, Armand Roulin, doktor Gachet i jego córka Margaret Gachet czy listonosz Roulin. Bohaterowie przedstawiają historię życia i zastanawiają się nad tajemnicą śmierci artysty.

Film zostanie wyemitowany w wersji z dubbingiem w wykonaniu m.in. Józefa Pawłowskiego, Jerzego i Macieja Stuhrów, Danuty Stenki, Olgi Frycz, Roberta Więckiewicza i Zofii Wichłacz. Przed emisją Jakub Moroz porozmawia o filmie z publicystką popkulturową Kają Klimek.

„Twój Vincent" – premiera w piątek 6 września o godz. 20.20 w TVP Kultura.

(-)
Materiał TVP Kultura
6 września 2019
Teatry
TVP Kultura

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
20. Festiwal Teatru Po...
Ewa Wiśniewska
Spotkanie laureatów Wielkiej Nagrody ...