Oskarowe kostiumy Barbary Ptak

Premiera filmu w Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków

Dziś w Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków, w dawnym mieszkaniu słynnych artystów, przy ulicy Kopernika 11. w Katowicach odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Oskarowe kostiumy Barbary Ptak" w wersji telewizyjnej. Krzysztof Korwin Piotrowski, reżyser filmu, przekaże muzeum specjalny egzemplarz dzieła.

Zwiedzając dawne mieszkanie niezwykłej artystycznej pary będziemy więc mogli obejrzeć na życzenie film o słynnej kostiumograf. Początek spotkania o godz. 18.00 Wcześniej warto zarezerwować sobie miejsce. Ten niezwykły dokument zbudowany jest na wypowiedziach ludzi kina i teatru o jednej z najciekawszych postaci świata polskiej kultury.

Barbara Ptak stworzyła kostiumy do setek filmów i przedstawień. Zachwycała pomysłami największych reżyserów: Andrzeja Wajdę, Kazimierza Kutza, Jerzego Kawalerowicza, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego.

Znakomici polscy aktorzy do dziś wspominają swoje role wykreowane w kostiumach Barbary Ptak.

Premierę telewizyjnej wersji filmu dokumentalnego "Oskarowe kostiumy Barbary Ptak" zaplanowano w TVP2 w środę 27 lutego o godzinie 14.40 i 1.10 (powtórka).

MAKI
Polska Dziennik Zachodni
22 lutego 2013

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia