Ostatni raz w tym sezonie

"Edith i Marlene" - reż. Márta Mészáros - Teatr Palladium w Warszawie

Nie zastanawiaj się, przyjdź – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

„Édith i Marlene" to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety.

Nieodłącznym motywem tego spektaklu są największe przeboje z repertuaru obydwu artystek. Usłyszymy między innymi:„La vie en rose", „Padam, padam" i „Milord" z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę „Ich Bin von Kopf Bis Fuss Auf Liebe Eingestellt" z filmu „Błękitny anioł", gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.

W naszej inscenizacji wystąpią: w roli Édith – Anna Sroka-Hryń, która otrzymała za tę kreację Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury 2013; w roli Marlene – Halina Mlynkova (był to debiut teatralny tej Artystki). W pozostałych rolach zobaczymy: Ewę Telegę, Lesława Żurka, Jacka Zienkiewicza, Arkadiusza Brykalskiego, Pawła Szczesnego i Juliana Mere. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęli znakomici pianiści i aranżerzy – Czesław Majewski i Janusz Tylman.

18 maja 2015, godz. 19:00
Teatr Palladium
ul. Złota 9 w Warszawie

Bilety na przedstawienie można kupić w kasach MTM oraz w kasie Teatru Palladium
Szczegółowe informacje o repertuarze Teatru na www.mtmteatr.eu
Rezerwacja biletów: bilet@mtmteatr.eu lub tel.: (22) 896 00 10

(-)
Materiał Teatru
15 maja 2015

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia