Ostatni raz

TRANSFER!, Wrocławski Teatr Współczesny

Pożegnanie z "Transferem!" Jana Klaty.

TRANSFER! to wstrząsający zapis losów Polaków i Niemców wypędzonych po II wojnie światowej ze swoich domów w wyniku arbitralnych decyzji polityków. Spektakl powstał na podstawie wspomnień świadków i uczestników tamtych tragicznych wydarzeń, którzy po polsku i po niemiecku opowiadają swoje historie ze sceny.

Premiera TRANSFERU! odbyła się cztery lata temu – 18.11.2006 r. Przez ten czas prezentowany był wielokrotnie na festiwalach w Polsce i za granicą. Publiczność w różnym wieku oklaskiwała spektakl na stojąco. Uczestnicy projektu zaprzyjaźnili się ze sobą. „Klacie udało się przekroczyć konwencję dokumentalnego widowiska i stworzyć egzystencjalny spektakl o pamięci i śmierci” – napisał w „Gazecie Wyborczej” Roman Pawłowski.

Pod koniec przyszłego tygodnia Wrocławski Teatr Współczesny żegna się z "Transferem!" Jana Klaty. Ostatnie spektakle - od czwartku, 25 listopada, do niedzieli.
 
Po ostatnim spektaklu, 28 listopada - w niedzielę - o 20.15, odbędzie się spotkanie zespołu z publicznością.  Teatr zaprasza do udziału w spotkaniu oraz do pisania o tym niezwykłym zjawisku, które wpłynęło na ludzkie losy i sztukę teatru.

Zmiana w repertuarze: zaplanowany na 30 listopada oraz 1, 2, 4 i 5 grudnia spektakl "Przytuleni" nie odbędzie się. W tym terminie - 30 listopada, oraz 1, 2 i 5 grudnia zagramy "Powrót do domu". 4 grudnia nie odbędzie się żaden spektakl.

(-)
Materiały Teatru
22 listopada 2010

Książka tygodnia

Wszystkie nasze lalki
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Honorata Sych

Trailer tygodnia