Ostatni wrześniowy weekend w Teatrze Muzycznym

"Rosnę" - reż. Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński - Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

W ostatni weekend września Teatr Muzyczny zaprasza starszych, ale również i najmłodszych widzów. 27 września swoją premierą ma spektakl „Rosnę” – bajka muzyczna dla dzieci od pierwszego do szóstego roku życia.

27 września swoją premierą ma spektakl „Rosnę" – bajka muzyczna dla dzieci od pierwszego do szóstego roku życia. Muzyczna opowieść o opiekuńczych aniołach przystosowana to wspaniała zabawa nie tylko dla maluchów. Z kolei 28 września w Pałacu Dąmbskich zaśpiewa dla Państwa Piotr Machalica. Znany aktor wystąpi z recitalem „Koncert na 25-lecie...Bynajmniej", w którym zaprezentuje utwory wybitnych artystów, m.in. Bułata Okudżawy, Johnny'ego Casha czy Leonarda Cohena.

Bajka muzyczna „Rosnę"

27 września kolejna premiera Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Tym razem przeznaczona dla najmłodszych odbiorców – dzieci od pierwszego do szóstego roku życia.

O godzinie 10:30 do Pałacu Dąmbskich zaproszone zostały dzieci z toruńskich domów dziecka. W przedsięwzięcie włączyli się również sponsorzy – Maciej i Michał Lenkiewicz z Cukierni Lenkiewicz oraz Krzysztof Januszewski z Manufaktury Słodyczy „Smak Dzieciństwa", którzy zapewniają dzieciom słodki poczęstunek i upominki. O godzinie 12:00 odbędzie się druga premiera spektaklu – dla widzów i zaproszonych gości.

„Rosnę" to opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe. Jednym z takich brzdąców jest mała Ola, która „rośnie" na oczach publiczności. Bajka muzyczna w reżyserii Maroli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to produkcja nietypowa. Ze sceny nie pada ani jedno słowo. Aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny. Spektakl, dzięki rozbudowanej warstwie muzycznej i plastycznej kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat. Do potrzeb maluchów przystosowana została także scenografia. Zamiast na krzesłach, widzowie siedzą na miękkich poduszkach, na wyłożonej wykładziną podłodze. Scena znajduje się na tym samym poziomie co widownia. W trakcie spektaklu nie gaśnie światło, tak by dzieci czuły się bezpiecznie.

Czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy po spektaklu
Ceny biletów: dziecko z opiekunem – 35 zł, dwoje opiekunów z dzieckiem – 50 zł, każdy kolejny bilet dla dziecka w cenie 14 zł.

Koncert na 25-lecie...bynajmniej – śpiewa Piotr Machalica

28 września o godzinie 19:00 na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Piotr Machalica – szerszej publiczności znany jako aktor, serialowy, filmowy i teatralny, w Pałacu Dąmbskich pokaże swoje drugie oblicze – muzyka. Ujmujący głos Piotra Machalicy usłyszymy w gitarowym akompaniamencie Michała Walczaka i Krzysztofa Niedźwieckiego oraz występującego gościnnie Adama Machalicy (harmonijka ustna).

Recital „Koncert na 25-lecie...Bynajmniej" to wybór piosenek ważnych dla artysty zarówno w jego życiu artystycznym, jak i prywatnym. W repertuarze znalazły się piękne i niezmiennie aktualne piosenki takie jak „I'm your Man", „Walk the line", „Remedium", „Atramentowa Rumba", „Słynny niebieski prochowiec". W programie usłyszymy także utwory Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Johnny'ego Casha, Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa czy Edwarda Stachury. Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim.

29 września Machalica wystąpi także w Chełmżyńskim Domu Kultury.

Data występu: 28.09.2014, godz. 19:00 (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)
Czas trwania: 80 minut
Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

(-)
Materiał Teatru
26 września 2014

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia