Ostatnia i wyjątkowa

"Inna podróż" - Teatr Nowy w Poznaniu

W Dzień Dziecka Teatr Nowy zaprasza najmłodszych widzów na ostatnią w tym sezonie czytankę. Po czytaniu "Innej podróży" Lotty Olsson i Marii Nilsson Thoreo, odbędzie się poranek filmowy, kiermasz książek, będzie też można pograć w gry planszowe i analogowe.

Podróżować można na różne sposoby, a teatr jest miejscem, w którym mieści się więcej niż cały świat. Wiedzą o tym Orzesznica i Mrówkojad - nietypowy duet znany z "Dziwnych zwierząt", którzy razem ze Słoniem Karłowatym postanawiają samodzielnie przygotować spektakl teatralny. W Dzień Dziecka zapraszamy naszych najmłodszych widzów na ostatnią w tym sezonie czytankę. Obiecujemy, że będzie wyjątkowa.

Po czytance, w godzinach między 14.00 a 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci do Cafe Nowa, gdzie odbędzie się otwarty kiermasz książek zorganizowany we współpracy z księgarnią Bookowski.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez wykwalifikowane animatorki, a ich rodzice kupić książki w atrakcyjnej cenie i napić się kawy.

W godzinach między 14.00 a 16.00 w Cafe Nowa będzie też można pograć w gry planszowe i analogowe (chińczyk, twister, jenga i wiele, wiele innych...).

Pomyśleliśmy także o najmłodszych, którzy są jeszcze za mali, by przyjść na czytanie książki. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zapraszamy o godz. 11.00 do Cafe Nowa na Poranek filmowy. W przestrzeni teatralnego foyer pokażemy najpiękniejsze filmy dla maluszków, nowości prosto z Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej: będzie Gąska Balbinka, smoki, zbójcy i ich zapierające dech w piersiach przygody. Filmy będzie można obejrzeć na dużym ekranie i w pozycji leżącej.

W tym wyjątkowym dniu także nasze kawiarniane menu będzie skomponowane specjalnie dla najmłodszych łakomczuchów. Zapraszamy!

Nowy czyta dzieciom
1 czerwca 2014, godz. 12.30
Trzecia Scena
Lotta Olsson & Maria Nilsson Thore
"Inna podróż"
Wydawnictwo Zakamarki
Wiek dzieci: od 6 lat
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia