Ostatnia tegoroczna Bajkowa Niedziela w Off de BICZ!

"O Jasiu..." - reż. L. Zarembińska - Teatr Stacja Szamocin

W Sopockiej Scenie Off de BICZ dojdzie do nietypowego teatralnego występu. W lalkowym spektaklu dla dzieci p.t. "O Jasiu, co po świecie wędrował" wystąpią trzy pokolenia: babia Luba Zarembińska, mama Ida Bocian i jej synek Tymek Bocian.

19 grudnia, niedziela - godz. 12.00 - popremierowy spektakl dla najmłodszych:                   

“O Jasiu, co po świecie wędrował”
wg polskiej baśni ludowej

Spektakl opowiada o Jasiu, dzielnym rycerzu, który wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Dowiaduje się o groźnym smoku i czarodzieju, którzy mają zwyczaj porywania  królewien. Nasz bohater obiecuje uwolnić je. Po drodze dowiaduje się także, co trzeba uczynić, by czarodziejska jabłoń znowu rodziła złote jabłka a zaklęta studnia odzyskała życiodajną wodę. Pokonuje smoka i czarodzieja oraz uwalnia królewny. Jedna z nich wychodzi za Jasia za mąż. I wszyscy, jak to w baśniach bywa, żyją długo, długo i szczęśliwie.
W spektaklu użyte są proste wyraziste płócienne lalki i dekoracja, wykonana w pastelowych kolorach. Mała forma sceniczna pomaga aktorom skupić widzów na wartkiej akcji i pełnych humoru scenkach. W adaptacji realizatorzy zachowali specyficzny język baśni ludowej i narrację, która pozwala poznać piękno języka polskiego.

W części edukacyjnej dzieci wcielają się w role bohaterów, uczą się prostej animacji lalkami oraz piosenki.

INSPIRACJE LUDOWE
jako forma teatru dla najmłodszych.

Celem programu jest zapoznanie dzieci z różnorodnymi formami teatru lalkowego. Na program, który trwa  60 minut, składają się: prezentacja małej formy scenicznej w konwencji wybranej techniki lalkowej, rozmowa z dziećmi, pokaz animacji, wspólna zabawa i twórcze zadania. Program przeznaczone dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy 1-5 szkoły podstawowej.

(-)
Materiały Teatru
16 grudnia 2010

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...