Ostatnie bilety na spektakl we Współczesnym

"Lubiewo" - reż: Piotr Sieklucki - Teatr Nowy w Krakowie

Na każdy z trzech dni - 17, 18 i 19 stycznia - gościnnych występów krakowskiego Teatru Nowego ze spektaklem "Lubiewo" w reż. Piotra Siekluckiego można kupić ostatnie bilety

"Lubiewo" Michała Witkowskiego to jedna z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze w ostatnich dziesięciu latach. Gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna. Opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia stała się bezprecedensowym wydarzeniem w polskiej literaturze i polskiej obyczajowości.

W spektaklu Piotra Siekluckiego dwójka bohaterów - on-Patrycja i on-Lukrecja, którzy w latach swojej świetności "polowały" w parku na heteroseksualnych mężczyzn, zamknięci w czterech ścianach starego gomułkowskiego bloku, nieustannie toczą opowieści o AIDS, które zbierało pierwsze żniwo wśród ich przyjaciół, kiedy wolna Polska otworzyła granice, o seksualnych przygodach o czasach PRL. Prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80, przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami.

***

Zapraszamy do kasy Wrocławskiego Teatru Współczesnego: 71/ 358 89 22.

Pierwszy spektakl już we wtorek!!!

Po każdym spektaklu - możliwość spotkania z reżyserem i zespołem aktorskim.

(-)
Materiały Teatru
17 stycznia 2012

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...