Ostatnie dni naboru na wakacyjne warsztaty

Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu wraz z Polską Fundacją Teatralną szósty raz organizuje wakacyjne Warsztaty Aktorskie dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich i zdobywaniem teatralnych doświadczeń. Termin warsztatów 3-12 lipca 2015.

Program warsztatów obejmuje następujące zajęcia:

interpretacji prozy (Wojciech Kalwat),
interpretacja wiersza (Teresa Kwiatkowska),
improwizacja (Michał Kaleta),
sceny klasyczne (Andrzej Szubski),
emisja głosu (Joanna Horodko),
dykcja (Aleksandra Marzec-Hubka).

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozbudzić albo rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem zajęć jest nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Ponadto ćwiczenia nastawione są na rozwój wyobraźni, a także na zwiększanie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywanie się tremy. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie. Nad rozwojem uczestników czuwać będzie doświadczona kadra prowadzących.

Teatr Polski w Poznaniu zapewnia uczestnikom udział w zajęciach w małych grupach (około dziesięcioosobowych), atmosferę pracy profesjonalnego teatru repertuarowego oraz intensywny program warsztatów (72 godzin zajęć plus próby i pokaz – dla każdej z grup zaplanowano 9 godzin zajęć dziennie w trzech blokach godzinowych: 10-13, 14.30-17.30, 18-21.). Warsztaty zakończą się pokazem na scenie Teatru 12 lipca. Absolwenci warsztatów mogą być w przyszłości zapraszani do współpracy w charakterze statystów w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu.

W warsztatach może wziąć udział młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc ograniczona (o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń).

Koszt: 550 zł.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie wypełnionego kwestionariusza (plik do pobrania poniżej) na adres: warsztaty@teatr-polski.pl

Informacje o warsztatach znajdują się na stronie internetowej www.teatr-polski.pl oraz pod numerem telefonu (61) 856 73 67.

(-)
Materiał Teatru
29 czerwca 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...