Ostatnie lata Marleny Dietrich

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich"- reż.R. Wicza Pokojski

Monodram w wykonaniu Anny Skubik zobaczymy 16 listopada o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. Spektakl powstał przy współpracy z Teatrem Wiczy w Toruniu.

Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich to spektakl, będący intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem uwielbienia obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą. Marlena Dietrich - stara i nieszczęśliwa - ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności...
***
Anna Skubik- aktorka, lalkarka. Ukończyła Wydział lalkarski wrocławskiej PWST. Pracowała w toruńskim Teatrze Baj Pomorski. Zainspirowana przez Mirosława Kocura wyruszyła do Grecji, aby nauczyć się tam języka nowogreckiego i zapoznać z teatrem antycznym. W Atenach spędziła sześć lat kształcąc się artystycznie i współpracując z teatrami: Helix i Stoa.

W 2007 we współpracy z Romualdem Wicza-Pokojskim (twórcą toruńskiego Teatru Wiczy), powstał jej pierwszy monodram: Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich. Spektakl był prezentowany na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2008), nagrodę za innowacje w lalkarstwie - na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Pradze (2009) i nagrodę za kreację aktorską ZASP-u na Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu 2009. Artystkę fascynują języki obce dlatego też Złamane Paznokcie zostały przez nią zagrane w języku polskim, angielskim, nowogreckim i hiszpańskim.
***
Bilety: 25 zł i 20 zł
rezerwacje@impart.art.pl
tel. 071/341 94 32
rezerwacja i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl, www.biletin.pl oraz www.ekobilet.pl

(-)
Materiał nadesłany
7 listopada 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia