Ostatnie spektakle 117. sezonu

"Bóg mordu" - reż. Marek Gierszał - Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

W dniach 24-27 czerwca na Scenie Miniatura, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie wystawi ostatnie spektakle przed wakacjami. "Bóg mordu" w reż. Marka Gierszała od premiery 25 marca grany był przy nadkompletach publiczności. Cieszymy się z pochlebnych opinii krytyków i olbrzymiego zainteresowania widzów. Na nadchodzący weekend wprowadzone zostały dodatkowe spektakle

Prapremiera polska najnowszej sztuki znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy, znanej widzom w naszym kraju z wielu, świetnie przyjętych inscenizacji jej wcześniejszych utworów (Sztuki i Życie: trzy wersje).

Bóg mordu – wyjątkowo zgodnie uznany przez publiczność i krytykę za najlepszy tekst autorki – ma na swoim koncie równie spektakularne sukcesy sceniczne. Od 2006 roku wystawiono go kilkadziesiąt razy na scenach najbardziej prestiżowych teatrów, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu. Zdobył też wiele liczących się nagród teatralnych, w tym Tony Awards (Najlepsza Sztuka) i Laurence Olivier Award (Najlepsza Nowa Komedia),w 2009 roku.

Główną przyczyną tych sukcesów jest mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału.

Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji, a reżyseruje ją Marek Gierszał, polski reżyser i aktor teatralny i filmowy, pracujący na stałe w Berlinie.

(-)
Materiały Teatru
25 czerwca 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...