Ostatnie spektakle sezonu 2014/15

"Arszenik i stare koronki" - reż. Krzysztof Babicki - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Przed nami ostatnie dni 122 sezonu teatralnego przy Placu Św. Ducha! Zanim jednak kurtyna opadnie na okres wakacyjny, w najbliższy weekend zapraszamy jeszcze na następujące spektakle:

"Arszenik i stare koronki"

Duża Scena - 10, 11 i 12 lipca, godz. 19.00
Kultowa czarna komedia o dwóch uroczych właścicielkach pensjonatu, które chcąc ukrócić cierpienia goszczących u nich samotnych mężczyzn, częstują ich domowym winem z dodatkiem arszeniku. W rolach głównych Anna Polony i Urszula Popiel.

"Bóg, ja i pieniądze"

Scena w kawiarni „MIMIKA" - 10 i 11 lipca, godz. 21.00
Hanna Bieluszko wciela się w tym monodramie Macieja Wojtyszki (O Rozkoszy, Narodziny Fryderyka Demuth) w samotną, emerytowaną nauczycielkę, przed którą niespodziewanie otwierają się drzwi do wielkiej miłości. Czy wypada jej jeszcze dać porwać się romantycznemu uniesieniu?
Znakomity spektakl, wyjątkowa atmosfera kawiarni „MIMIKA" i lampka wina gratis do każdego biletu gwarantują niezapomniany wieczór!

Letnia scena przy Pompie

Ogródek letni przy Placu Św. Ducha 4

11 lipca, godz. 20.30 - „Kilka widoków bez pompy" - recital Grzegorza Turnaua
Kompozytor, pianista, autor tekstów i wokalista jest jedną z najbardziej cenionych postaci polskiej sceny muzycznej. W programie recitalu znajdą się zarówno stare, dobrze znane przeboje, jak i utwory pochodzące z najnowszego, szesnastego już w dorobku artysty albumu 7 widoków w drodze do Krakowa.

12 lipca, godz. 20.30 - „#Osiecka#Krajewski#Grochowicz" - recital Agnieszki Grochowicz
Jedna z najciekawszych osobowości krakowskiego środowiska muzycznego konfrontuje się z twórczością jednego z najbardziej wzruszających duetów w historii polskiej piosenki. Znane wszystkim przeboje w nowych, jazzowych aranżacjach będą mogły okazać się dla słuchaczy interesującym odkryciem...

(-)
Materiał Teatru
10 lipca 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...