Ostatnie spektakle w sezonie

"Bóg mordu" i "Szalone nożyczki" - Teatr Powszechny w Łodzi

W miniony weekend Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentował widzom "Podróż zimową", będącą koprodukcją łódzkiego Teatru Powszechnego oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy a po raz pierwszy wystawioną w Powszechnym na zakończenie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Widzowie wybrali wówczas "Podróż..." jako najlepszy spektakl festiwalowy a głosujący w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu” zdecydowali, że spektakl był najważniejszym wydarzeniem w Łodzi w marcu. Sztuka, zaprezentowana trzykrotnie, ponownie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widowni i gorącymi owacjami. Były to ostatnie pokazy spektaklu w tym sezonie.

27 czerwca na deski Teatru Powszechnego w Łodzi powracają "Szalone nożyczki" - komedia ciesząca się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów Teatru Powszechnego. Tę przezabawną sztukę będą Państwo mogli zobaczyć także w lipcu (aż osiem razy!) – już na klimatyzowanej Małej Scenie. Wakacyjnym spektaklom towarzyszyć będą liczne atrakcje.

Szalone nożyczki będą grane 27 i 28 czerwca a także 4,5,6,7 i 11, 12, 13, 14 lipca.

W tym tygodniu Teatr Powszechny zaprasza ponadto do Powszechnego na "Boga mordu" - 29 i 30 czerwca o godzinie 19:15. Sztuka Yasminy Rezy, należącej wraz z Érikiem-Emmanuel Schmittem do ścisłej czołówki najpopularniejszych na świecie dramatopisarzy francuskich doczekała się ekranizacji jako "Rzeź" w reżyserii Romana Polańskiego. "Bóg mordu" to opowieść o pozornie niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę. Konfrontacja ta przeradza się w otwarty konflikt, który odsłania hipokryzję postaci i obnażając ich prawdziwą naturę prowadzi do nieoczekiwanego finału.

Teatr Powszechny zaprasza!

(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia