Ostatnie spektakle w sezonie

"Romeo i Julia" - reż. Grażyna Kania - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

„Romeo i Julia” w reż. Grażyny Kani i „MP4” w reż. Mariusza Benoit - ostatnie spektakle w sezonie.

Tuż po majówce Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na dwa spektakle – „Romeo i Julia" - najbardziej znaną tragedię miłosną świata we współczesnej inscenizacji Grażyny Kani oraz spektakl muzyczny „MP4" z piosenkami z repertuaru m.in. Jacquesa Brela, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Kabaretu Starszych Panów (reż. Mariusz Benoit). Obydwa przedstawienia zostaną zaprezentowane po raz ostatni w tym sezonie teatralnym.

- „Romeo i Julia" - 6, 7, 8 maja, godz. 19.00, Scena Duża
- „MP4" - 6, 7 maja, godz. 19.30, Scena Mała

„Romeo i Julia", 6, 7, 8 maja, godz. 19.00

Czy dziś można umrzeć z miłości? Czy miłość jeszcze istnieje w skomercjalizowanym, pełnym konsumpcji świecie?
We współczesnej inscenizacji Grażyny Kani bohaterowie to młodzi ludzie uwikłani w dzisiejsze problemy. Czy w ich życiu istnieje miejsce na prawdziwą miłość, czy też stała się ona tylko kolejnym komercyjnym dobrem? Losy kochanków z Werony stają się opowieścią o dzisiejszych ludziach, ich samotności, neurozach i rozpaczliwym poszukiwaniu szczęścia.

Romeo i Julia to i jedna z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Zderzenie klasycznego tekstu z nowoczesną inscenizacją pokazuje jej niezwykłą uniwersalność; każe nam zadawać pytania o reguły rządzące naszymi uczuciami i codziennym życiem.

„MP4" - 6, 7 maja, godz. 19.30

Spektakl sięga po repertuar m.in. Jacquesa Brela, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, czy Kabaretu Starszych Panów.
W pełnym entuzjazmu i energii widowisku młodzi artyści prezentują znane piosenki w nowych, oryginalnych interpretacjach.

Przedstawienie jest koprodukcją Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera i Akademii Teatralnej w Warszawie.

O przedstawieniu napisano:

Reżyserujący całość Mariusz Benoit postawił na osobowości młodych aktorów i wygrał: słuchając ich i oglądając, ma się ochotę posłuchać ich i obejrzeć znowu. (Aneta Kyzioł, Polityka, 4 grudnia 2012)

...to poprawiacz humoru pierwsza klasa. (Agnieszka Michalak, Art&Business, 6 lutego 2013)

(-)
Materiał Teatru
2 maja 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki