Ostatnie spotkania

"Mistrz i Małgorzata" - reż. Grigorij Lifanow - Teatr Polski w Poznaniu

"Mistrz i Małgorzata" w reż. Grigorija Lifanowa, spektakl, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów, po raz ostatni w sezonie artystycznym 2010/2011 zostanie zaprezentowany w dniach 5-8 maja

Sztuka będąca adaptacją powieści Michaiła Bułhakowa premierę na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu miała 15 października 2009 roku. Do zrealizowania spektaklu zaproszony został Grigorij Lifanow, rosyjski aktor, wykładowca sztuki aktorskiej, ale przede wszystkim reżyser (współpracował z teatrami z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Wietnamu i Polski).

 „Mistrz i Małgorzata” zyskał uznanie publiczności. W spektaklu występuje ponad 20 aktorów. Wolanda zagrał Piotr B. Dąbrowski; Mistrza – Michał Kaleta. Będzie można również zobaczyć Magdalenę Płanetę – Hellę, czarownicę ze świty Wolanda – która po przerwie wraca na scenę Teatru Polskiego w Poznaniu.

W spektaklu historia miłości Mistrza i Małgorzaty przeplata się z magicznymi sztuczkami Wolanda i jego towarzyszy, których nagłe pojawienie się w Moskwie wywołuje popłoch i poruszenie miejscowych władz i obywateli. Oba wątki łączy postać poety Iwana Bezdomnego (Łukasz Chrzuszcz), który spotkanie z diabłem przypłacił szaleństwem.

Na ostatnie spektakle w sezonie artystycznym 2010/2011 Teatr Polski w Poznaniu zaprasza 5, 6, 7 i 8 maja o godz. 18.00. Rezerwacja biletów: tel. (61) 852 05 41, 852 56 28.

Tomasz Łagodziński
Materiały Teatru
2 maja 2011

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia