Ostatnie spotkanie w sezonie

"Latający kufer" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr Andersena w Lublinie

W najbliższą sobotę ostatnie w tym sezonie spotkanie z zespołem Teatru Andersena - na dziedzińcu Archiwum Państwowego plenerowa wersja spektaklu "Latający Kufer" w reżyserii Arkadiusza Klucznika i tureckiej artystki Ece Okay.

W wyniku tej współpracy powstało widowisko, w którym zabieramy widzów w niezapomnianą podróż z surowej i szlachetnej Kopenhagi wprost do tętniącego życiem Istambułu. Naszym środkiem lokomocji będzie oczywiście tytułowy kufer. Zaglądając w progi samego Sułtana, zanurzycie się w świat słowa, tańca i obrazu, gdzie rzeczywistość miesza się z magią a a stare tradycje ze współczesnością. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy tą letnią magiczną noc. Kufer odlatuje punktualnie o 21.00. Zapraszamy.

Więcej o spektaklu:

Twórcy spektaklu wplatając w orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z innych wątków jego baśni ("Brzydkiego Kaczątka") opowiadają nam historię, w której magia miesza się z realizmem, a świat wschodniego orientu ze znaną nam współczesnością.

Nasz bohater, po stracie ojca, majątku, i rzekomych przyjaciół, zostaje sam. Jego jedynym dobytkiem jest stary kufer, który zupełnie niespodziewanie ujawnia swoje cudowne zdolności. Szybując ponad chmurami, Hans dociera aż do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki. Sułtan, jej ojciec, trzyma dziewczę pod kluczem, by ustrzec ją przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Hans i turecka księżniczka Esma od razu przypadają sobie do gustu. Dzięki umiejętności opowiadania baśni, naszemu bohaterowi udaję się również zdobyć przychylność sułtana i jego żony i nie stracić głowy (dosłownie). Zachwyconym Turkom, Hans serwuje opowieść o...Brzydkim Kaczątku, wciągając cały dwór w zabawę odegrania ról z kaczego podwórka. Ślub naszego bohatera i księżniczki jest już niemal pewny. Jednak wróżba mówi swoje, bo przecież nie łatwo jest zmienić los zapisany w gwiazdach.

"Latający kufer" - wg baśni H. Ch. Andersena

reż. Arkadiusz Klucznik (Polska) i Ece Okay (Turcja)

Spektakl plenerowy:
Dziedziniec Archiwum Państwowego - obok Katedry

28 czerwca 2014 (sobota) godz. 21.00

Dla widzów od lat 6

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ <http://bilet.teatrandersena.pl/>

oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie: 20 zł i 65 zł (bilet rodzinny = dwóch dorosłych + trójka dzieci

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

(-)
Materiał Teatru
26 czerwca 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia