Oswoić uczucie

"AD Infinitum" - chor. Agnieszka Artych i Bartosz Kondracki - Klub Żak w Gdańsku

W grudniu 2009 roku Klub Żak ogłosił ogólnopolski konkurs "rezydencja/premiera 2010" na projekt spektakli (solo/duet) z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. W kwietniu zostanie zaprezentowany jeden ze zwycięskich spektakli AD INFINITUM w kategorii duet - debiut

Pożądanie. Namiętność. Strach. Obłęd. Pustka. Cisza. Paleta ludzkich uczuć jest ogromna, nieskończona. Każdej radości towarzyszy smutek, każdej miłości – rozczarowanie. Czy nad prawdziwym, głębokim uczuciem da się zapanować? Da się je oswoić? Czy miłość dwojga ludzi do siebie i otaczającego ich świata, przez który wspólnie kroczą, to tylko iluzja, przyzwyczajenie? Spektakl, oparty na technikach tańca współczesnego, składa się z czterech części. Każda z nich ilustruje kolejny etap życia człowieka, zmagającego się z trudami miłości (kolejno od poznania, namiętności, dojrzałej miłości, aż do nieodgadnionej starości). Wykorzystane różnego rodzaju projekcje ruchomego obrazu oraz gra świateł, potęgują doznania odbiorcy, uwrażliwiają go na wielobarwność ludzkich uczuć, zaś ruchoma bieżnia, po której chodzą tancerze, to symbol poszukiwań, tułaczki, a także przemijania. Tancerze nie mają zamiaru pouczać i moralizować widza. Pragną jedynie odzwierciedlić nieskończoną potęgę, jaką jest miłość, jej różnorodność, siłę.

Agnieszka Artych – edukację taneczną rozpoczęła w wieku 14 lat w zespole tańca nowoczesnego Caro Dance w Siedlcach. Była laureatką wielu przeglądów oraz festiwali tanecznych (m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Wasilkowie). Uczęszczała do zespołu tanecznego AKT działającego przy Kieleckim Teatrze Tańca, w którym tańczyła również jako adept. Brała udział w licznych warsztatach tanecznych. Szkoliła się m.in. u Luciano di Natale, Ira Nadia Kodiche, Joyss\'a, Rasheed\'a, Filipa Szatarskiego. Obecnie jest studentką germanistyki oraz kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach.

Bartosz Kondracki
– tancerz, choreograf. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał w zespole tańca nowoczesnego Caro Dance, z którym zdobył liczne tytuły mistrza Polski, Europy oraz Świata. W 2007 roku rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec. Do grudnia 2008 roku był tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie szkolił technikę tańca jazz’owego. Występował m.in. w: koncercie „Siedem bram Jerozolimy” do muzyki Krzysztofa Pendereckiego, spektaklu „ Zdarzyło się w Jeruzalem ” (postać Terrorysta, Arab), „Metamorfozy”- choreografia: Ira Nadia Codiche. Brał udział w licznych warsztatach tanecznych m.in. z zakresu lyrical jazz, modern jazz, modern jazz underground, funky jazz, hip - hop. Udziela lekcji młodym tancerzom. Od stycznia 2009 roku jest tancerzem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie występuje w spektaklach Isadory Weiss: „4&4”, „Eurazja”, „Romeo i Julia”.

AD INFINITUM
choreografia i taniec: Agnieszka Artych i Bartosz Kondracki / czas trwania: 30 min.

Agnieszka Szczypska - Ranuszkiewicz
Materiały Teatru
25 marca 2010

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...