"Otello" wyróżniony

"Otello" - reż. Paweł Szkotak - Teatr Polski w Poznaniu

Spektakl w reż. Pawła Szkotaka wyróżniony w Konkursie na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira

Fundacja Theatrum Gedanense ogłosiła werdykt Jury siedemnastej edycji ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2012/2013. Jedno z wyróżnień Jury w składzie Łukasz Drewniak – juror-selekcjoner oraz prof. Jerzy Limon – Prezes Fundacji Theatrum Gedanense, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, postanowiło przyznać spektaklowi „Otello" w reż. Pawła Szkotaka. Premiera spektaklu odbyła się 6 kwietnia 2013 r. W głównych rolach występują: Piotr Borowski (Otello), Michał Kaleta (Iago) oraz Barbara Prokopowicz (Desdemona).

Nagrodę Złotego Yoricka zdobył Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za spektakl „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" na podstawie „Troilusa i Kresydy" Williama Szekspira w reż. Agaty Dudy-Gracz. Pozostałe wyróżnienia Jury przyznało Teatrowi Polskiemu we Wrocławiu za „Titusa Andronicusa" w reżyserii Jana Klaty oraz Teatrowi im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu za „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie" w reżyserii Jacka Jabrzyka. W konkursie udział wzięło 13 inscenizacji.

W najbliższym czasie spektakl „Otello" w reż. Pawła Szkotaka można zobaczyć 19, 20 i 25 czerwca o godz. 19.00 na Dużej scenie Teatru Polskiego w Poznaniu.

(-)
Materiał organizatora
22 maja 2013

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia