Otwieramy Teatr!

"Otwieramy głowy" - koncert plenerowy - Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Po tygodniach izolacji, po dziesiątkach spotkań online i obcowania ze sztuką tylko poprzez ekran monitora, po zamknięciu fizycznym i psychicznym... OTWIERAMY! Otwieramy teatr. Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy. Zapraszamy 19 czerwca o godzinie 20:30 na plac św. Ducha 1 na koncert plenerowy pt. „OTWIERAMY głowy".

Będą to piosenki z naszych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sani tarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe.
Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu?
Sto pierwszych osób, które kupi bilety na nasze czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowaliśmy dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca).
Koncert „OTWIERAMY głowy!" będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego widza koncertu antybakteryjny żel do higieny rąk.
Zaczynamy koncertem, a następnie wracamy ze spektaklami na żywo. W okresie letnim Teatr im. J. Slowackiego w Krakowie będzie grał na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle:

„Chory z urojenia" – widzowie pierwszego spektaklu (20 czerwca) otrzymają kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, ponadto zapraszamy na: „Born by Boney M.", „Hamleta", „Smoka!", „Imię róży", „Lalkę", „Boga mordu", „Turnus mija, a ja niczyja", „Miłość", „Wojnę polsko – ruska pod flagąbiało-czerwoną", „Bóg, ja i pieniądze", „O kotach" oraz pokazy grupy IMPRO KRK.
Ten osobliwy sezon zamkniemy dwoma przedpremierowym i pokazami „Ameri cane" w reżyserii Mirka Kaczmarka, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią.
Zapraszamy także kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Myślenia pt. „Mitologia zarazy", które odbędzie się 21 czerwca o 20:00. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Monika Sznajderman oraz prof. Tadeusz Sławek. Spotkanie będzie również transmitowane online. W czasie wydarzeń w naszym Teatrze będziemy się stosować do wszystkich wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczących zabezpieczeń sanitarnych. Szczegółowe informacje na ten temat oraz bieżący repertuar znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Chodźcie do nas. Stęskniliśmy się bardzo. Bądźmy razem w Teatrze – OTWARCI.

Emilia Kuczaj
Materiał nadesłany
6 czerwca 2020

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia