Outsiderzy zbawią świat

MYŚLNIK. Spotkanie 1 „Outsiderzy zbawią ten świat” - 10 października, godz. 17:00. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Rozpięci pomiędzy aktywizmem i totalną polityczną mobilizacją z jednej strony oraz permisywizmem i konsumpcyjną demobilizacją z drugiej – straciliśmy poczucie rzeczywistości oraz panowanie nad wehikułem społecznego życia.

Nadsterowni i bezwładni, stale zajęci sobą, swoimi obsesjami i portfelami, dryfujemy ku otchłani samozniszczenia.
Jak w takiej sytuacji otrzeźwieć, jak się przebudzić, jak odzyskać sterowność?

Porozmawiamy o różnego rodzaju outsiderach: odmieńcach, wizjonerach, prorokach, ekscentrykach. Tych, którzy kontestują reguły gry i powszechnie akceptowane postawy i role. Idą własną drogą. Bezkompromisowo szukają wyzwalającego dotknięcia przez coś autentycznego i nieskłamanego. Czy w ogóle istnieją jeszcze? Czy świat za ich sprawą ma szansę na ocalenie?

Opis projektu:
Myślnik to przestrzeń do myślenia. Myślenia na żywo i na przekór. Myślenia z oddechem, wbrew dusznemu i bezdusznemu światu bezmyślności.

Będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach naszych trudnych czasów, podchodząc do nich w sposób niekonwencjonalny. Naszymi gośćmi będą najwybitniejsi polscy intelektualiści. Myślnik to pauza, przerwa, zawieszenie. To co oczywiste i uznane za normę zostaje tu zatrzymane, rozsunięte i rozszczelnione, tak żeby pomyśleć, co jest głębiej i dalej: co pozostaje niepomyślane oraz niewypowiedziane, bo niewygodne, trudne, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i powszechnie podzielaną opinią. Myślnik to nasza próba odpowiedzi na nie-po-myślność świata.

Będziemy myśleć twórczo, w inspirującym kontekście oraz inspirującej atmosferze. Rozmowę będzie przenikać improwizowana (nie tylko jazzowa) muzyka, a otwierać ją będzie prowokacyjny, filozoficzny monolog, którego formę określiliśmy hasłowo jako „filozoficzny stand-up".

www.teatrwkrakowie.pl - tutaj dostępne bilety na najbliższe spotkanie.

Scena MOS, ul. Rajska 12
Myślnik
Jazz – Filozofia – Stand-up

MYŚLNIK. Spotkanie 1 „Outsiderzy zbawią ten świat" - 10 października, godz. 17:00

Gościem Piotr Augustyniaka będzie Krystian Lupa

Pomysł i prowadzenie → Piotr Augustyniak
Improwizacja muzyczna → Marek Pospieszalski
Filozoficzny stand-up → Krzysztof Głuchowski
Scenografia i kostiumy → Aleksandra Grabowska
Producentka → Bożena Sowa

(-)
Materiał Teatru
9 października 2021

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...