Owacje dla Sceny Poniedziałek

"Wszystko o mężczyznach" - reż. Tomasz Obara - Agencja Artystyczna Fabryka Marzeń

W Poniedziałek i wtorek aktorzy szczecińskiej Sceny Poniedziałek występowali gościnnie w Gdyni. Na nietypowej, zbudowanej na plaży w Orłowie scenie artyści wystawili spektakl "Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana w reżyserii Tomasza Obary.

Przedstawienie opowiada o kilku różnych mężczyznach: młodych yuppies, starszych, pogrążonych w demencji pensjonariuszach domu opieki, walczących z zazdrością gejach, synach opłakujących śmierć matki czy reprezentantach półświatka. Wszystkich kreuje trójka aktorów: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski (obaj na co dzień występują w Teatrze Polskim)i Wiesław Lewoc.

Z zaproszeniem dla szczecinian wystąpiła Rindacja Teatr Czwarte Miasto.

- Oba nasze spektakle - zarówno poniedziałkowy, jak i wtorkowy - zakończyły się owacją na stojąco -opowiada Adam Dzieciniak -Było bardzo ciepło, pogoda wręcz fantastyczna, no i ta naturalna scenografia: granie na plaży dla odbiorców z całej Polski, na tle zachodzącego słońca... Warunki teatralne są na letniej scenie w Gdyni naprawdę znakomite: zbudowana scena, zadaszona widownia na około 400 miejsc, profesjonalna obsługa akustyków i elektryków, tuż obok kawiarenka z telebimem. Jedynym obciążeniem dla nas była konieczność grania z mikroportami - przy tych wszystkich "przebierankach" jakich musimy dokonać podczas przedstawienia, trzeba było bardzo uważać, by przyklejony plastrami sprzęt się po prostu nie odkleil Scena Poniedziałek występowała już w Gdyni pół roku temu. Ponieważ trojmiejska publiczność polubiła szczecinian, posypały się kolejne zaproszenia. Za tydzień kolejny spektakl na plaży w Orłowie. Tym razem Adam Dzieciniak i Michał Janicki zaprezentują tam "Męża mojej żony", także według tekstu Miro Gavrana i w reżyserii Tomasza Obary

(kas)
Kurier Szczeciński
13 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...