Pan Tadeusz na zakończenie

6. Europejskie Spotkania Teatralne "Bliscy Nieznajomi"

Dziś ostatni dzień VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. Na Dużej scenie Teatru Polskiego w Poznaniu zespół Narodowego Starego Teatru w Krakowie zaprezentuje spektakl „Pan Tadeusz" w reż. Mikołaja Grabowskiego.

Również dziś po spektaklu i spotkaniu z twórcami „Pana Tadeusza" ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu publiczności – w trakcie festiwalu widzowie głosowali na najlepsze przedstawienie VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. W dniach 24–28 maja 2013 pokazane zostały spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Deutsches Theater Berlin, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

Zwycięski zespół otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez Damiana Reniszyna, studenta Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Statuetka wygrała konkurs projektowy zorganizowany przez Teatr Polski w Poznaniu dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Festiwal Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI ma formułę tematyczną. Poprzednie edycje opisywały współczesny świat pod kątem zachodzących w nim procesów społecznych i socjologicznych, a także ważnych zagadnień historycznych. Temat tegorocznej edycji – „Ojcowie" – koncentruje się na jednostce i dotyczy nie tylko biologicznego, ale także kulturowego wymiaru ojcostwa.

Tomasz Łagodziński
Materiał organizatora
29 maja 2013

Książka tygodnia

Wybór poezji
Wydawnictwo Ossolineum
Zbigniew Herbert

Trailer tygodnia

5. Międzynarodowy Fest...
Adolf Weltschek
W tegorocznym programie znalazło się ...