Pan Tadeusz na zakończenie

6. Europejskie Spotkania Teatralne "Bliscy Nieznajomi"

Dziś ostatni dzień VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. Na Dużej scenie Teatru Polskiego w Poznaniu zespół Narodowego Starego Teatru w Krakowie zaprezentuje spektakl „Pan Tadeusz" w reż. Mikołaja Grabowskiego.

Również dziś po spektaklu i spotkaniu z twórcami „Pana Tadeusza" ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu publiczności – w trakcie festiwalu widzowie głosowali na najlepsze przedstawienie VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. W dniach 24–28 maja 2013 pokazane zostały spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Deutsches Theater Berlin, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

Zwycięski zespół otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez Damiana Reniszyna, studenta Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Statuetka wygrała konkurs projektowy zorganizowany przez Teatr Polski w Poznaniu dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Festiwal Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI ma formułę tematyczną. Poprzednie edycje opisywały współczesny świat pod kątem zachodzących w nim procesów społecznych i socjologicznych, a także ważnych zagadnień historycznych. Temat tegorocznej edycji – „Ojcowie" – koncentruje się na jednostce i dotyczy nie tylko biologicznego, ale także kulturowego wymiaru ojcostwa.

Tomasz Łagodziński
Materiał organizatora
29 maja 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...