Pantomima na Festiwalu Bez Granic

"Mikrokosmos" - reż. Konrad Dworakowski - Wrocławski Teatr Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy wyjeżdża z „Mikrokosmosem” do Cieszyna na Festiwal Bez Granic. Przedstawienie można będzie zobaczyć 28 maja w Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena Calineczka. Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości.

Festiwal Bez Granic organizowany jest od 1990 roku, początkowo jako Festiwal Na Granicy. Od 2005 roku, czyli od czasu przystąpienia Polski, Czech i Słowacji do Unii Europejskiej nosi nazwę Bez Granic. Tegoroczna edycja Festiwalu dedykowana jest najmłodszej publiczności z pogranicza polsko-czeskiego-słowackiego, a na scenach pokazane zostaną najciekawsze przedstawienia ostatnich sezonów z Polski, Czech i Słowacji. Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego zaprezentujemy 28 maja, o godz. 11.00 na Dużej Scenie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

(-)
Materiał Teatru
27 maja 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...