Pantomima rekomendowana do Dotknij Teatru w Łodzi

Wrocławski Teatr Pantomimy

Obchody 60. jubileuszu Pantomimy nabierają tempa, a teraz dodatkowo otrzymaliśmy dobrą wiadomość, że akcja Miasto w Ruchu zostało rekomendowane do programu Dotknij Teatru 2016 w Łodzi! Bezpłatne, tygodniowe warsztaty odbędą się w przestrzeni miejskiej i zakończą pokazem performance'u pt. "Szach, mat!".

Jubileuszowa akcja Wrocławskiego Teatru Pantomimy pod nazwą Miasta w Ruchu znalazła się na liście projektów rekomendowanych do Łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru – Dotknij Teatru 2016.

Pięć dni darmowych warsztatów pantomimy, ruchu i tańca przeprowadzą aktorzy i tancerze wrocławskiej Pantomimy – Paula Krawczyk-Ivanov i Analtoliy Ivanov. Działania odbędą się w przestrzeni miejskiej i zakończą pokazem performatywnym pt. „Szach, mat!". Najbliższa edycja Dotknij Teatru w Łodzi odbędzie się pod hasłem „I/granie w teatrze". Zapisy ruszą na początku marca przyszłego roku.

Poza Łodzią, działania Miasta w Ruchu w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, czyli w miastach, które miały znaczenie w życiu i twórczości założyciela Teatru – Henryka Tomaszewskiego.

Obchody 60. jubileuszu Pantomimy są dofinansowane przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Fundację KGHM oraz Wrocław 2016.

(-)
Materiał Teatru
7 listopada 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...