Parcie na scenie

"Przyj, dziewczyno, przyj..." - reż. Stanisław Miedziewski - Teatr Rondo w Słupsku

Znakomity monodram "Przyj, dziewczyno, przyj..." wystawi w najbliższą sobotę Wioleta Komar. - To rzecz o współczesnej kulturze i popkulturze. Mimo że od premiery przedstawienia minęło już siedem lat, jest on nadal aktualny - mówi aktorka.

"Przyj, dziewczyno, przyj..."  w reżyserii i według scenariusza Stanisława Miedziewskiego to kompilacja kilku tekstów Tadeusza Różewicza, m.in. "Przyj, dziewczyno, przyj do sukcesu", "Pogrzebu po polsku", "Na czworakach", "Kichnięcia" i "Wieży Bubel".

Wioleta Komar wciela się w postać Nadziei Tupalskiej, kobiety-multiartystki. Jest ona jednocześnie aktorką, autorką tekstów, malarką i gwiazdą telewizji. Kobieta wierzy w siebie i w to, że może zrobić wszystko.

- Przedstawienie jest też pastiszem na to, co dzieje się dzisiaj w teatrze i literaturze - mówi Wioleta Komar. - To rzecz o współczesnej kulturze i popkulturze. Mimo że od premiery przedstawienia minęło już siedem lat, jest on nadal aktualny.

"Przyj, dziewczyno, przyj..." to najbardziej doceniony monodram Wiolety Komar. Aktorka zdobyła dzięki niemu nagrody na najważniejszych przeglądach i festiwalach w Polsce, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Elblągu.

Wioleta Komar wraca na scenę Ronda po kilku latach przerwy. Wraca jednak tylko na chwilę, bo na stale mieszka i pracuje w Nowym Jorku. - Przyjechałam do Europy, by wziąć udział w kilku festiwalach teatralnych między innymi na Litwie, w Turcji i w Polsce - mówi aktorka. - Zagram na nich głównie "Divę", mój ostatni monodram przygotowany w Słupsku, ale również "Przyj, dziewczyno, przyj...".

Zapowiada, że oprócz "Przyj..." chce wystawić w najbliższych tygodniach w Słupsku również pozostałe swoje monodramy: "Divę", "Grzech" i Biały na białym".

Początek spektaklu w najbliższą sobotę o godz. 19 w teatrze Rondo. Bilety w cenie 20 i 10 zł można już kupić w kasie przy ul. Niedziałkowskiego 5a, rezerwacja telefoniczna pod numerem 59 842 63 49.
"Parcie na scenie"

Daniel Klusek
Głos Pomorza
18 marca 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia