Perypetie sprytnej służącej

"La serva padrona - służąca panią" - reż. Karolina Widera - Opera Śląska w Bytomiu

W ramach Metropolitalnego Święta Rodziny Opera Śląska zaprasza na premierę nowego przedstawienia dla dzieci. Spektakl Giovanniego Battisty Pergolesiego "La serva padrona - służąca panią" powstał jako intermezzo, czyli sceniczny przerywnik opery, prezentujący treści w bardziej luźnej, komicznej formie.

Premiera widowiska, odbyła się w 1733 roku i od tego czasu cieszy się ono nieprzerwanie powodzeniem. Treścią spektaklu są perypetie sprytnej służącej Serpiny, która chce wyjść za mąż za swojego pracodawcę. Staremu kawalerowi o imieniu Uberto możemy współczuć, bo dziewczyna ma mnóstwo pomysłów, duży temperament i jest bardzo uparta.

W bytomskiej adaptacji historię bohaterów opowiedzą laleczki z nocnego stolika. Młodzi widzowie podczas spektaklu będą mogli poznać świat opery, i wzbogacić swój słownik - np. dowiedzą się, kim jest nicpoń, kto zachowuje się jak impertynent i co to znaczy, że ktoś sobie folguje. Spektakl grany w języku polskim adresowany jest do dzieci wieku od 4 do 8 lat. Wykonywany będzie w przestrzeni przyjaznej najmłodszej, czyli w wypełnionej poduchami Sali Koncertowej im. Adama Didura

Przedstawienie "La serva - służąca panią" będzie można zobaczyć w piątek 31 maja, godz. 11.00 i 18.00.

(-)
Życie Bytomskie
30 maja 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia