Piąta realizacja

"Tragedia Macbetha" - reż. Grzegorz Kwieciński - Akademia Teatralna

Przygotowany przez Grzegorza Kwiecińskiego w Akademii Teatralnej spektakl Tragedia Macbetha. jest jego piątą realizacją reżyserską dyplomu studentów aktorstwa lalkowego w Akademii Teatralnej w Białymstoku

Każdy z tych spektakli  obrósł swego rodzaju legendą. Można zaryzykować tezę o powstaniu pięciu kultowych przedstawień: Która Godzina,  Pasja, Pastorałka, Balladyna, Tragedia Macbetha.

Kwieciński sumował w nich kilkuletnią naukę takich aktorów teatralnych i filmowych jak Szymon Cempura, Marek Ciunel,  Maciej Dużyński,  Bożena i Jacek Dragunowie, Katarzyna Nowik,  Krzysztof Pilat,  Adam Zieleniecki i wielu innych. Znakomite rezultaty przyniosła praca z obecną piątką dyplomantów. Studenci wykreowali wyraziste role i stworzyli przejmujący spektakl. Ich wielkim sukcesem jest stworzenie Sceny Lalkowej przy Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Tragedia Macbetha najprawdopodobniej także odciśnie się mocno w pamięci Wydziału Sztuki Lalkarskiej.

Warto dodać, że realizując Tragedię Macbetha Kwieciński podjął temat z którym w ostatnim półroczu zmagali się tacy twórcy jak Wajda, Mądzik, czy Warlikowski. W realizacji spektaklu uczestniczyli wspaniali artyści: scenografia jest dziełem znakomitej Marii Balcerek,  muzykę skomponował Krzysztof Dzierma,  autorką stylizacji fryzur jest Laura Słabińska.

(-)
Materiały Teatru
16 czerwca 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...