Piękne arie i bajeczna scenografia

"Nabucco" - Amfiteatr w Opolu

Już 2 sierpnia na deskach opolskiego amfiteatru zagości niesamowite widowisko. "Nabucco" to m.in. piękne arie i bajeczna scenografia. W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala - Giulio Boschetti (baryton).

W sierpniu w kilku miastach Polski i Niemiec, w tym w Opolu (2.08.) zostanie wystawiona słynna opera Giuseppe Verdiego "Nabucco". W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala - Giulio Boschetti (baryton). W sierpniowym widowisku operowym obok tego charyzmatycznego śpiewaka, w roli Abigaille wystąpią włoskie solistki Natalia Margarit i Silvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą znakomitego dyrygenta, maestro Jerzego Salwarowskiego. Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, słynącą z feerii barw. Uzupełnienie stanowić będą nasycone kolorami stylizowane kostiumy. Całość zostanie wkomponowana w przestrzeń naszego amfiteatru, otoczonego soczystą zielenią.

To będzie niesamowite przeżycie dla każdego miłośnika opery. A przypomnijmy, że "Nabuchodonozor" - popularnie "Nabucco" - to jedna z pierwszych oper Giuseppe Verdiego, która już od dnia premiery - 9 marca 1842 roku w La Scali - przyniosła kompozytorowi niezwykły sukces i sławę. W Polsce po raz pierwszy "Nabucco" wykonano w 1850 roku we Lwowie oraz w 1852 r. w warszawskim Teatrze Wielkim.

W Opolu przedstawienie rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety już można kupować w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Ceny w zależności od sektora wahają się od 40 do 95 zł. Producentem inscenizacji jest Agencja Artystyczna Pro Musica.

Justyna Janus
Nowa Trybuna Opolska
15 lipca 2014
Portrety
Giuseppe Verdi

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...