Pierwsza nominacja

"Dzieci z Bullerbyn" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Miejski w Gliwicach

Pierwsza nominacja do Złotej Maski dla Teatru Miejskiego w Gliwicach. Teatr Miejski w Gliwicach został nominowany do nagrody Złotej Maski w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW, za „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

„Jesteśmy wdzięczni za nominację do nagrody Złotej Maski dla spektaklu „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW. To pierwsze wyróżnienie przyznane Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach przez środowisko teatralne, nam najbliższe. Z tego względu traktuję je jako życzliwe poparcie dla podejmowanych przez nas działań i dokonanych wyborów w roku inaugurującym istnienie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakle dla młodych widzów, są mi szczególnie bliskie, tworzą odrębny, stały nurt programowy naszego planu produkcji i repertuaru. Z myślą o nim w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie zostały otwarte, zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dwie nowe i świetnie wyposażone sceny: Mała – przeznaczona głównie na prezentowanie naszych własnych produkcji teatralnych dla dzieci i Scena Mikro, w której prowadzona jest edukacja teatralna" – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn" miał premierę 25 listopada 2017 roku, na Małej Scenie. Opowieść o przygodach sympatycznych przyjaciół z wioski Bullerbyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych widzów. To nasz ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu.

Zaklętą w scenografii przestrzeń scenicznej zabawy zaprojektowała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka. W spektaklu występują młodzi aktorzy: Magdalena Zabel (LISA), Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE).

Agnieszka Skowronek
Materiał Teatru
15 marca 2018

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia