Pierwsza nominacja

"Dzieci z Bullerbyn" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Miejski w Gliwicach

Pierwsza nominacja do Złotej Maski dla Teatru Miejskiego w Gliwicach. Teatr Miejski w Gliwicach został nominowany do nagrody Złotej Maski w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW, za „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

„Jesteśmy wdzięczni za nominację do nagrody Złotej Maski dla spektaklu „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW. To pierwsze wyróżnienie przyznane Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach przez środowisko teatralne, nam najbliższe. Z tego względu traktuję je jako życzliwe poparcie dla podejmowanych przez nas działań i dokonanych wyborów w roku inaugurującym istnienie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakle dla młodych widzów, są mi szczególnie bliskie, tworzą odrębny, stały nurt programowy naszego planu produkcji i repertuaru. Z myślą o nim w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie zostały otwarte, zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dwie nowe i świetnie wyposażone sceny: Mała – przeznaczona głównie na prezentowanie naszych własnych produkcji teatralnych dla dzieci i Scena Mikro, w której prowadzona jest edukacja teatralna" – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn" miał premierę 25 listopada 2017 roku, na Małej Scenie. Opowieść o przygodach sympatycznych przyjaciół z wioski Bullerbyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych widzów. To nasz ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu.

Zaklętą w scenografii przestrzeń scenicznej zabawy zaprojektowała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka. W spektaklu występują młodzi aktorzy: Magdalena Zabel (LISA), Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE).

Agnieszka Skowronek
Materiał Teatru
15 marca 2018

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia