Pierwsza publiczna debata poświęcona blogom teatralnym

"To Blog or Not to Blog" w Teatrze Polskim

22 października o godz. 18 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się pierwsza publiczna debata poświęcona blogom i autorskim formom wypowiedzi w Internecie na tle marginalizowania roli krytyki teatralnej oraz kryzysu tradycyjnych form komentowania polskiego życia teatralnego.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali autorzy blogów o tematyce teatralnej, reprezentujący różne dziedziny okołoteatralne: profesjonalną krytykę, animację życia teatralnego oraz szeroko pojęty styl życia.

Wybrane tematy dyskusji:

- Jak kryzys na rynku medialnym przekłada się na poziom i zaangażowanie w działania promocyjne i relacje krytyczne odnoszące się do zjawisk w polskim życiu teatralnym?

- Czy możliwości tworzenia autorskich, multimedialnych wypowiedzi oraz ich dystrybucja przez kanały informacyjne w Internecie stanowią realną alternatywę dla tradycyjnych form pośredniczenia mediów między widzami a twórcami?

- Czym jest polska, kulturalna blogosfera? Kim są jej autorzy? Kim są adresaci tworzonych przez nich treści? Czy jest możliwe stworzenie rzetelnego, niezawisłego, zdecentralizowanego i nieinstytucjonalnego modelu krytycznego w sieci?

- Poziomy profesjonalizmu krytyki teatralnej w internecie - od amatorskich recenzji, przez portale i blogi do profesjonalnych tekstów krytycznych, tworzonych z myślą o sieci.

Udział w debacie potwierdzili:

Marzena Dobosz - Redaktorka w wydawnictwie, współredaktorka strony Kongresu Krytyki Teatralnej (AICIT/IACT). Autorka bloga "teatru głodna" (teatruglodna.blogspot.com/)

Monika Kamińska - Autorka bloga o tematyce life-style (blackdresses.pl/), który w dużej części poświęcony jest wydarzeniom w polskim życiu teatralnym. W polskiej blogosferze od ponad 10 lat.

Bartłomiej Miernik - Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Autor recenzji, wywiadów i tekstów eseistycznych pisanych do "Teatru", "Sceny" i "ballettanz". Przez dziewięć lat pracował w redakcji miesięcznika "Teatr". Interesuje się teatrem tańca, teatrem lalek, działaniami z pogranicza teatru i plastyki. Jeden z najbardziej aktywnych recenzentów w polskiej blogosferze (miernikteatru.blogspot.com/).

Wojciech Majcherek - Krytyk teatralny, redaktor TVP Kultura, wykładowca w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Twórca jednego z najstarszych autorskich blogów (wojciech-majcherek.blog.onet.pl/) o tematyce teatralnej. Pod koniec 2012 roku na jego blogu rozpoczęła się dyskusja na temat kondycji krytyki teatralnej wobec dynamiki zmian we współczesnych mediach.

Andrzej Tucholski - Student, bloger. Autor największego i najbardziej opiniotwórczego bloga, skupionego wokół tematyki kulturalnej i life-stylowej (jestkultura.pl/).

Prowadzenie debaty: Janusz Majcherek

Zapraszamy do aktywnego udziału w debacie. Spotkanie odbędzie się 22 października o godzinie 18:00 na Scenie Kameralnej.

Debata będzie transmitowana na żywo w internecie z możliwością komentowania i zadawania pytań na fanpage'u Teatru Polskiego na Facebooku.

Podstrona wydarzenia: http://www.teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/wydarzenia/?id_act=344

Strona wydarzenia na fanpage'u Teatru Polskiego: https://www.facebook.com/events/410156729106246/?fref=ts

Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...