Pierwsze spektakle jubileuszowego sezonu

propozycje Teatru im.J.Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na pierwsze spektakle jubileuszowego 120. sezonu.

Już od 7 września na Scenie Miniatura Intymność w reżyserii Iwony Kempy. Ta sceniczna wersja słynnej powieści angielskiego autora, to przejmująca i pobudzająca do myślenia, lecz jednocześnie niezwykle zabawna opowieść o mężczyźnie w kryzysie.

Dużą Sceną 8 września zawładną pieśni sycylijskie i opowieści mafijne, którym towarzyszyć będzie muzyka na żywo . Malavita. Ballada o mafii to muzyczna opowieść o dwóch skłóconych rodach i energetyczne rytmy sycylijskie, które przynoszą niezapomniane wrażenia.

Polecamy uwadze także nieśmiertelną opowieść królowej kryminału w brawurowej inscenizacji królowej reżyserii teatralnej i kabaretowej. Pułapka na myszy Agathy Christie w reżyserii Olgi Lipińskiej to gwarantowana rozrywka i rewelacyjne kreacje aktorskie.

21 września odbędzie się polska prapremiera sztuki autorstwa Toma Stopparda Pacjent EGBDF
w reżyserii Jarosława Kiliana. To niezwykle interesująca sztuka cenionego brytyjskiego dramatopisarza, zdobywcy Oskara za scenariusz Zakochanego Szekspira. Wielką atrakcją spektaklu jest orkiestra kameralna, która wykonuje na żywo kompozycje słynnego amerykańskiego kompozytora André Previna, laureata czterech Oskarów za muzykę do filmów Gigi, Słodka Irma czy My Fair Lady.

Intymność - 7/8/9 września 19.00 – Scena Miniatura

Malavita. Ballada o mafii – 8/9 września – 19.00 – Duża Scena

Pułpka na myszy – 14/15/16 września – 19.00 –Duża Scena

Pacjent EGDBF – 21/22/25/26/27 września – 19.00 – Duża Scena

(-)
Materiały Teatru
31 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...