Pierwszy raz w Krakowie

"Chicago" - reż. Wojciech Kościelniak - Krakowski Teatr Variete

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart (Barbara Kurdej-Szatan/Alicja Kalinowska) wierzy, że taniec i śpiew odmienią jej życie. Jej jedynym pragnieniem jest podążenie śladami gwiazdy kabaretu Velmy Kelly (Sabina Karwala/Katarzyna Osipuk). Obie panie trafiają do więzienia oskarżone o popełnienie morderstw. Tu Roxie otrzymuje szansę spełnienia swoich marzeń, gdy z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn (Łukasz Szczepanik/Michał Staszczak). Blok więzienny, na którym przebywają obie kobiety, zarządzany jest przez skorumpowaną naczelniczkę Morton (Olga Szomańska/Ewelina Przybyła), która za pieniądze załatwia wszystko.

Prapremiera „Chicago" w reżyserii Boba Fosse'a miała miejsce 3 czerwca 1975 r. na Broadwayu. Dwa lata później musical zszedł z afisza. Spektakl wznowiono w 1996 r. (reżyseria Walter Bobbie) i grany jest nieprzerwanie do dziś. Widowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione w 30 krajach na całym świecie. W 2003 r. Rob Marshall podjął się ekranizacji dzieła i osiągnął ogromny sukces. Jego film zdobył siedemnaście nagród, w tym sześć Oskarów.

Teatr Variete zaprasza już jesienią, na grany pierwszy raz w Krakowie, musical „Chicago". Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach dwudziestych ubiegłego wieku w tytułowym mieście. Ówczesna reporterka „Chicago Tribune" Maurine Dallas Watkins tworząc w 1926 roku sztukę opisała w niej w zbeletryzowany sposób autentyczne historie dwóch kobiet, które stały się pierwowzorami musicalowych bohaterek.

W naszym teatrze za reżyserię musicalu odpowiada doskonale wszystkim znany, a także niezwykle ceniony przez krytyków i widzów Wojciech Kościelniak. Na scenie zaś zobaczymy 19 aktorów, którym towarzyszył będzie zespół 14 muzyków. Tej rangi musical na scenie Variete, a przy tym doskonały warsztat i doświadczenie reżysera oraz doborowy zespół aktorów i muzyków gwarantują ogólnopolski sukces widowiska, który powinien stać się udziałem każdego miłośnika teatru i muzyki. Serdecznie zapraszamy już dziś.

(-)
Materiał Teatru
27 lipca 2017

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...