Pierwszy raz w Krakowie

"Chicago" - reż. Wojciech Kościelniak - Krakowski Teatr Variete

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart (Barbara Kurdej-Szatan/Alicja Kalinowska) wierzy, że taniec i śpiew odmienią jej życie. Jej jedynym pragnieniem jest podążenie śladami gwiazdy kabaretu Velmy Kelly (Sabina Karwala/Katarzyna Osipuk). Obie panie trafiają do więzienia oskarżone o popełnienie morderstw. Tu Roxie otrzymuje szansę spełnienia swoich marzeń, gdy z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn (Łukasz Szczepanik/Michał Staszczak). Blok więzienny, na którym przebywają obie kobiety, zarządzany jest przez skorumpowaną naczelniczkę Morton (Olga Szomańska/Ewelina Przybyła), która za pieniądze załatwia wszystko.

Prapremiera „Chicago" w reżyserii Boba Fosse'a miała miejsce 3 czerwca 1975 r. na Broadwayu. Dwa lata później musical zszedł z afisza. Spektakl wznowiono w 1996 r. (reżyseria Walter Bobbie) i grany jest nieprzerwanie do dziś. Widowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione w 30 krajach na całym świecie. W 2003 r. Rob Marshall podjął się ekranizacji dzieła i osiągnął ogromny sukces. Jego film zdobył siedemnaście nagród, w tym sześć Oskarów.

Teatr Variete zaprasza już jesienią, na grany pierwszy raz w Krakowie, musical „Chicago". Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach dwudziestych ubiegłego wieku w tytułowym mieście. Ówczesna reporterka „Chicago Tribune" Maurine Dallas Watkins tworząc w 1926 roku sztukę opisała w niej w zbeletryzowany sposób autentyczne historie dwóch kobiet, które stały się pierwowzorami musicalowych bohaterek.

W naszym teatrze za reżyserię musicalu odpowiada doskonale wszystkim znany, a także niezwykle ceniony przez krytyków i widzów Wojciech Kościelniak. Na scenie zaś zobaczymy 19 aktorów, którym towarzyszył będzie zespół 14 muzyków. Tej rangi musical na scenie Variete, a przy tym doskonały warsztat i doświadczenie reżysera oraz doborowy zespół aktorów i muzyków gwarantują ogólnopolski sukces widowiska, który powinien stać się udziałem każdego miłośnika teatru i muzyki. Serdecznie zapraszamy już dziś.

(-)
Materiał Teatru
27 lipca 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia