Pierwszy spektakl w życiu malucha

"Rosnę" - reż. Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński - Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Pierwszy w swoim repertuarze spektakl dla dzieci w wieku 1-6 lat przygotowuje Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. Premiera odbędzie się 27 września o 12:00 w Pałacu Dąmbskich.

„Rosnę" w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to także idealna propozycja na pierwsze spotkanie naszych pociech z teatrem. W dniu premiery odbędzie się dodatkowy, bezpłatny spektakl dla dzieci z toruńskich i okolicznych domów dziecka.

Spektakl wciągnie najmłodszych w opowieść o dzieciach bujających w obłokach – tam, gdzie mieszkają anioły. Chociaż skierowane do przedszkolaków, przedstawienie jest na tyle przystępne, że można się na nie wybrać już z rocznym malcem. Nie pada w nim ani jedno słowo... Treść jest wielowarstwowa – najmłodsi widzowie zauważą muzykę, plastykę i zabawę, starsze dzieci podążą za fabułą, a dorośli przypomną sobie własne dzieciństwo. „Rosnę" – muzyczna bajka bez słów – wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych widzów!

To muzyczna opowieść o dzieciach, które wchodzą do nieba, między chmury i zaglądają przez okno do mieszkania pewnej pani... Widzą, że kiedy pani wychodzi, pojawiają się Anioły. Starszy Anioł uczy młodszego „zawodu", czyli tego, jak zajmować się małym dzieckiem, żeby było bezpieczne i szczęśliwe.

Co jednak robią Anioły zanim na świecie pojawi się dziecko? Bezrobotne Anioły oczywiście bawią się i rozrabiają na całego! Tymczasem za oknem zmieniają się pory roku, mija czas i wreszcie pojawia się długo wyczekiwany bobas – mała Ola. Mama pielęgnuje córeczkę, karmi, a Anioły zabawiają ją, kiedy mama wyjdzie z pokoju.

Dziecko uczy się chodzić, a nawet tańczyć, wreszcie zauważa, że rośnie. To jest zachwycające, ale i męczące... Mała Ola ma tyle energii, że opiekujące się nią Anioły, zmęczone zasypiają. Wreszcie zasypia i Ola, której śnią się chmury, a w chmurach... co może kryć się w chmurach? Przyjdźcie na nasze przedstawienie, a na pewno się dowiecie!

Aktorzy posługują się gestem, mimiką i ruchem scenicznym. Bogata oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu, będąca dziełem Jolanty Brejdak i Zbigniewa Krzywańskiego, uwrażliwia najmłodszych odbiorców na sztukę i kształtuje na samodzielnych jej odbiorców. W rolach głównych: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Natalia Maja Jakubowska.

Bilety: dziecko z opiekunem – 30 zł, każdy kolejny bilet dla dziecka w cenie 12 zł.

(-)
Materiał Teatru
8 września 2014

Książka tygodnia

Czescy ekspresjoniści
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jindřich Chalupecký

Trailer tygodnia