Pieśni solarne

Salon Poezji z Kamilem Sipowiczem i Witoldem Popielem

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 2 marca o godzinie 12:00 na Salon Poezji: "Pieśni solarne" Kamila Sipowicza i Witolda Popiela

Sipowicz/Popiel to projekt dwóch przyjaciół.

Kamil Sipowicz jest poetą a Witold Popiel muzykiem. Kamil debiutował w 1983 roku tomem wierszy "Tajemnicze dzieje pierwiastków" wydanym w podziemnym wydawnictwie Przedświt. Witold grał w legendzie polskiej awangardy kontrkulturowej - Grupa w Składzie. Dziś są bardzo aktywni razem jako duet.

Witold przy pomocy komputerów, przetworników dźwięku oraz gry na trąbce wchodzi z czytającym swe wiersze Kamilem w transową symbiozę. Kamil interpretuje swoje wiersze czasami przy pomocy elektronicznych zniekształceń głosu czy surowego wiecowego megafonu. Czy to będzie wielowarstwowy poemat o Świdrze i Otwocku, ciemnym mieście Berlinie Zachodnim, psychodelicznych grzybach, chemicznych pierwiastkach, chorobach kartezjańskich, trumniakach, pieśniach solarnych (tematy zbiorów wierszy Kamila Sipowicza), to zawsze w połączeniu z dźwiękami Witolda Popiela powstaje muzyczno-poetycka bomba energetyczna. Bomba, na którą żaden słuchacz nie jest obojętny.

Bilety w cenie 8 zł dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży on-line na naszej stronie.

(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...