Piotr Beczała gościem w Krakowie

Opera Krakowska

Piotr Beczała znakomity tenor, artysta którego występów oczekują melomani na całym świecie, gościć będzie na XIX Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej. Już 28 czerwca 2015 roku solista wystąpi w koncercie "Arie Oper Świata" na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu (godz. 20.30).

Usłyszymy m.in. arie: Ryszarda "Di' tu se fedele" z "Balu maskowego" G. Verdiego, Stefana "Cisza dokoła" ze "Strasznego dworu" S. Moniuszki, Radamesa "Celeste Aida" z "Aidy" G. Verdiego, Kalafa "Nessun dorma" z "Turandot" G. Pucciniego. Soliście towarzyszyć będzie Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

Współorganizatorami "Arii Oper Świata" są Kraków Airport, Zamek Królewski na Wawelu i Krakchemia.

Piotr Beczała jest śpiewakiem o genialnej technice i wielkiej wrażliwości muzycznej.

"Krytycy zgodnym chórem podkreślają wspaniałe brzmienie jego głosu o wyjątkowej świeżości i bogatej barwie. Artysta zachwyca nie tylko techniczną doskonałością, naturalnością frazowania i wspaniałym legato - co przy śpiewaniu belcantowych partii ma kapitalne znacznie - ale również ogromną wrażliwością i muzykalnością oraz swobodą prowadzenia głosu w każdym rejestrze" - napisał Adam Czopek.

Piotr Beczała zdobywa najbardziej prestiżowe sceny świata. Współpracuje z m.in.: De Nederlandse Opera w Amsterdamie, Théâtre Royal de la Monnaie w Brukseli, Opéra National de Paris, Bilbao Opera, Deutsche Oper i Staatsoper Unter den Linden w Berlinie, Bayerische Staatsoper w Monachium, Opernhaus we Frankfurcie nad Menem, Staatsoper w Wiedniu, Grand Théâtre w Genewie, Teatro Real w Madrycie, Teatro Comunale di Bologna, Teatro alla Scala w Mediolanie, Megaron w Atenach, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, San Francisco Opera, Lyric Opera of Chicago i Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

W kwietniu 2015 roku artysta został laureatem nagrody prestiżowego amerykańskiego magazynu "Opera News" przyznawanej od 2005 roku przez redaktorów czasopisma: wokalistom, kompozytorom, dyrygentom i reżyserom za wybitne osiągnięcia w świecie opery.

(-)
Materiały Organizatora
26 czerwca 2015
Portrety
Piotr Beczała

Książka tygodnia

Trailer tygodnia