Piotr Kruszczyński nowym szefem Teatru Nowego?

konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Poznaniu

Piotr Kruszczyński - zdaniem marszałka Marka Woźniak - zostanie najprawdopodobniej dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu. Zastąpi odwołanego w czerwcu z tego stanowiska Janusza Wiśniewskiego

Piotr Kruszczyński otrzymał od komisji konkursowej najwięcej punktów i dlatego po przeanalizowaniu jego dokumentów oraz po uwzględnieniu opinii Agaty Grendy, nowej dyrektor departamentu kultury, postanowiłem rekomendować zarządowi województwa kandydaturę Piotra Kruszczyńskiego na stanowisko dyrektora Teatru Nowego - powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. - Jeszcze dzisiaj poprosimy ZASP i związki zawodowe działające w teatrze o opinie.

Zarząd województwa zbiera się 7 września i wtedy ostatecznie zapadnie decyzja, czy Kruszczyński zostanie szefem Teatru Nowego.

Piotr Kruszczyński był współtwórcą sukcesów teatru w Wałbrzychu w latach 2002 - 2008, reżyserował w Teatrze Polskim i Wielkim w Poznaniu, w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. 17 września w Gnieźnie odbędzie się premiera jego autorskiej wersji "Nie-Boskiej Komedii".

sdr
Polska Głos Wielkopolski
5 września 2011

Książka tygodnia

Trailer tygodnia