Placido Domingo za drogi dla łodzian?

Sprzedaż biletów rozpoczęta

W środę Teatr Wielki rozpoczął sprzedaż biletów na czerwcowy koncert Placido Domingo. Mimo niezwykłej rangi imprezy, szaleństwa pod kasą nie było. Melomani wciąż mogą wykupić blisko sto biletów na balkon za 500 i 600 zł. Koncert Placido Domingo za drogi dla łodzian?

Skromna kolejka po bilety na mistrza. Wczoraj Teatr Wielki rozpoczął sprzedaż biletów na czerwcowy koncert Placido Domingo.

Mimo niezwykłej rangi imprezy, szaleństwa nie było. Tuż przed godziną 12 - kiedy otwierane są kasy - w teatrze ustawił się skromny wężyk ok. 25 osób. Zapał studziły zapewne bardzo wysokie ceny: od 500 do 800 zł za osobę. Z początku zapowiadano, że wstęp na koncert będzie kosztował od 200 do 400 zł. 

Po południu łódzka opera nadal miała do sprzedania blisko sto biletów. - Najszybciej rozeszły się te na najlepsze miejsca - usłyszeliśmy w kasie. - Widzowie najpierw pytali o wolne rzędy, a potem o ceny. 

Wciąż można wykupywać miejsca na balkonie za 500 i 600 zł. Melomani powinni się spieszyć. Biletów nie można rezerwować telefonicznie, trzeba je odebrać osobiście w kasie przy pl. Dąbrowskiego. 

Placido Domingo, jeden z najwybitniejszych na świecie tenorów, zaśpiewa w Łodzi 8 czerwca. Będzie to jedyny w Polsce i jeden z niewielu koncertów w Europie (artysta ma zapewnione kontrakty co najmniej do sezonu 2010/2011). Występ hiszpańskiej gwiazdy w Teatrze Wielkim będzie kulminacyjnym punktem obchodów 90-lecia województwa łódzkiego. Ma kosztować ok. 1,5 mln zł. 

Dla tych, którym nie uda się kupić biletu ani tańszej wejściówki, organizatorzy przygotują transmisję na żywo przy pl. Dąbrowskiego. Staną tam ogromne telebimy i specjalny sprzęt nagłośnieniowy.
(zs)

Monika Wasilewska]
Gazeta Wyborcza Łódź
18 kwietnia 2009
Portrety
Placido Domingo

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...