Plany repertuarowe

Teatr Polonia i Och-Teatr - sezon 2019/2020

Sezon rozpoczynamy 19 października na Małej Scenie Teatru Polonia przedstawieniem KREDYT Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego. To inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku i utrzymująca w napięciu aż do końca. Na scenie zobaczymy Piotra Borowskiego i Piotra Machalicę. Spektakl jest koprodukcją Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

W listopadzie w Teatrze Polonia odbędzie się premiera PRÓB Bogusława Schaeffera, utworu, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Wystąpią: Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Michał Wanio, Andrzej Konopka i Delfina Wilkońska. Reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Kolejna premiera, grudniowa – na Małej Scenie Teatru Polonia – to monodram WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE Duncana Macmillana i Jonny'ego Donahoe'a. Na scenie Rafał Mohr, reżyserii podjął się Piotr Złotorowicz. Akcja sztuki opowiada o chłopcu, który – żeby pomóc cierpiącej na depresję matce – tworzy razem z publicznością listę rzeczy, dla których warto żyć.

W kwietniu na Dużej Scenie Teatru Polonia planujemy premierę CWANIAR według powieści Sylwii Chutnik o czterech kobietach z warszawskiego Mokotowa wymierzających sprawiedliwość na własną rękę. Spektakl wyreżyseruje Agnieszka Glińska.

Premierę spektaklu MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika przewidujemy na maj 2020 roku na Dużej Scenie Teatru Polonia. Dramat z lat siedemdziesiątych podejmuje temat artysty i życiowego „teatru". W rolę wybitnego niemieckiego aktora Bernharda Minettiego, o którym traktuje przedstawienie, wcieli się Jan Peszek.

W czerwcu na Dużej Scenie Och-Teatru planujemy premierę komedii WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA Jiříego Havelki w reżyserii Krystyny Jandy. To komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór jest satyrą na współczesne społeczeństwo. W obsadzie plejada wspaniałych aktorów.

Klaudyna Desperat
Materiał Teatru
26 sierpnia 2019

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...