Plany Romy na nowy sezon

nowy sezon teatralny - Teatr Muzyczny Roma w Warszawie

Spektakl na podstawie piosenek nowojorskiej grupy Antony and the Johnson, przedstawienie dla dzieci "Aladyn Jr" i premiera widowiska "Deszczowa piosenka" - to plany Teatru Muzycznego Roma na sezon artystyczny 2011/12, które zaprezentowano w środę w Warszawie

Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Roma Wojciech Kępczyński poinformował na środowej konferencji prasowej, że oprócz premier, w repertuarze znajdzie się kilka znanych już projektów, m.in. musical oparty na powieści Wiktora Hugo "Nędznicy" - "Les Miserables" (reż. Wojciech Kępczyński).

Jak dodał, na życzenie publiczności Roma powróci też w nowym sezonie do popularnego przedstawienia "Najlepsze z Romy", czyli retrospektywy najlepszych, najbardziej cenionych przez widzów inscenizacji m.in. "Crazy For You", "Miss Saigon", "Grease", "Taniec wampirów", "Upiór w operze" i "Les Miserables".

Na 21 października zaplanowano premierę spektaklu "Jesteś moją siostrą" w reżyserii Dariusza Siastacza. Autorem scenariusza są Siastacz oraz bracia Piotr i Paweł Kamińscy, którzy w spektaklu śpiewają i tańczą. W przedstawieniu wykonywane są piosenki zespołu Antony and the Johnsons przełożone na język polski przez Daniela Wyszogrodzkiego. Muzyka w aranżacji na skład instrumentalny: obój, wiolonczela i akordeon, będzie wykonywana na żywo podczas każdego spektaklu.

"To będzie przedstawienie minimalistyczne, skromne - bez użycia mikroportów, grane na żywo z zespołem muzycznym. Spektakl opowiada o tym, co jest najważniejsze - o miłości" - opowiadał reżyser spektaklu Dariusz Siastacz.

Kolejna premiera to spektakl familijny "Aladyn Jr" w kooperacji Teatru Roma i The Walt Disney Company. Przedstawienie w Polsce prezentowane będzie w ramach projektu o roboczej nazwie "Disney - młody teatr", który ma na celu wprowadzenie słynnych tytułów tej firmy na sceny musicalowe. Strona polska zdecydowała się rozpocząć współpracę od inscenizacji spektaklu "Aladyn Jr". Będzie to autorska inscenizacja w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

W 2012 roku planowana jest również premiera musicalu "Deszczowa piosenka", który ma być sceniczną wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych. Inscenizacje teatralne w Nowym Jorku i Londynie zachwycały kultową sceną tańca w strumieniach deszczu podczas wykonywania tytułowej "Deszczowej piosenki". Teatr Muzyczny Roma planuje prezentację własnej wersji musicalu.

Przygotowania Teatru Roma do planowanego na 2012 rok musicalu rozpoczną się od serii castingów mających na celu wyłonienie głównych bohaterów. Reżyserem będzie Wojciech Kępczyński, przekład przygotuje Daniel Wyszogrodzki, choreografią zajmie się Paulina Andrzejewska, kierownictwo muzyczne obejmie Maciej Pawłowski. Pełen skład realizatorów zostanie ogłoszony po nowym roku.

- Wszystko wskazuje też na to, że będziemy w Teatrze Maryjskim w Petersburgu wystawiać w języku rosyjskim, z rosyjskimi aktorami nasz musical "Akademia Pana Kleksa". to wielki prestiż dla naszego teatru - zapowiedział Kępczyński. Występy planowane są na wrzesień 2012 r.

(-)
PAP
23 września 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...