Plany Teatru Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Jakie plany na kolejny sezon ma Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol?

Najwcześniej, bo tuż po wakacjach, zobaczymy w teatrze "Idiotę" na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Myszkina zagrają na zmianę Jakub Lasota i Sambor Dudziński, Rogożyna - Cezary Studniak, w rolę Nastazji Filipownej wcieli się Helena Sujecka, a Gawriłą będzie Mikołaj Woubishnet, zdobywca I nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na zeszłorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Dwójka ostatnich artystów to nowy nabytek Capitolu. 

- Czasy "Idioty" były czasami niedosytu w każdej sferze życia. Dziś jest wręcz przeciwnie: mamy przesyt wszystkiego. Postanowiłem uwspółcześnić "Idiotę", bo byłem ciekaw, jak postaci powieści Dostojewskiego poradziłyby sobie w dzisiejszym świecie. Musical będzie przyglądać się miejscu dobra, ale również demonów i wszelkich obsesji w naszym życiu - opowiada Wojciech Kościelniak. 

Niewiele natomiast wiadomo na temat realizacji "Hair" - jednego z najsłynniejszych musicali świata, który zostanie wystawiony w Capitolu 15 stycznia. 22 czerwca odbędą się w Capitolu castingi do ról w przedstawieniu. Musical, który wyszedł spod pióra Jamesa Rado i Gerome\'a Ragni, wyreżyseruje Cezary Studniak. 

W październiku przyszłego roku zobaczymy w Capitolu i po raz pierwszy w polskojęzycznej wersji broadwayowski hit - "Spring Awakening". Nagrodzony prestiżową Tony Award spektakl to kolejny po "A Chorus Line" amerykański musical, na wystawienie którego udało się Capitolowi pozyskać licencję. 

- Bardzo się cieszę, że pokażemy spektakl we Wrocławiu. To mój ukochany musical - cieszy się Konrad Imiela, dyrektor teatru. 

Na Małej Scenie dłużej zagości po wakacjach "Gwiazdopack" Cezarego Studniaka - spektakl dyplomowy Studium Musicalowego Capitol. 

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie budżet teatru na przyszły rok.

Marta Wróbel
POLSKA Gazeta Wrocławska
16 czerwca 2009

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...