Plany Teatru Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Jakie plany na kolejny sezon ma Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol?

Najwcześniej, bo tuż po wakacjach, zobaczymy w teatrze "Idiotę" na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Myszkina zagrają na zmianę Jakub Lasota i Sambor Dudziński, Rogożyna - Cezary Studniak, w rolę Nastazji Filipownej wcieli się Helena Sujecka, a Gawriłą będzie Mikołaj Woubishnet, zdobywca I nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na zeszłorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Dwójka ostatnich artystów to nowy nabytek Capitolu. 

- Czasy "Idioty" były czasami niedosytu w każdej sferze życia. Dziś jest wręcz przeciwnie: mamy przesyt wszystkiego. Postanowiłem uwspółcześnić "Idiotę", bo byłem ciekaw, jak postaci powieści Dostojewskiego poradziłyby sobie w dzisiejszym świecie. Musical będzie przyglądać się miejscu dobra, ale również demonów i wszelkich obsesji w naszym życiu - opowiada Wojciech Kościelniak. 

Niewiele natomiast wiadomo na temat realizacji "Hair" - jednego z najsłynniejszych musicali świata, który zostanie wystawiony w Capitolu 15 stycznia. 22 czerwca odbędą się w Capitolu castingi do ról w przedstawieniu. Musical, który wyszedł spod pióra Jamesa Rado i Gerome\'a Ragni, wyreżyseruje Cezary Studniak. 

W październiku przyszłego roku zobaczymy w Capitolu i po raz pierwszy w polskojęzycznej wersji broadwayowski hit - "Spring Awakening". Nagrodzony prestiżową Tony Award spektakl to kolejny po "A Chorus Line" amerykański musical, na wystawienie którego udało się Capitolowi pozyskać licencję. 

- Bardzo się cieszę, że pokażemy spektakl we Wrocławiu. To mój ukochany musical - cieszy się Konrad Imiela, dyrektor teatru. 

Na Małej Scenie dłużej zagości po wakacjach "Gwiazdopack" Cezarego Studniaka - spektakl dyplomowy Studium Musicalowego Capitol. 

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie budżet teatru na przyszły rok.

Marta Wróbel
POLSKA Gazeta Wrocławska
16 czerwca 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...