Plenerowe spektakle w podcieniach GCK

11. Letni Ogród Teatralny

Spektakle dla dorosłych widzów, dla dzieci, wieczory kabaretowe oraz warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży złożą się na tegoroczną, jedenastą edycję Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach, która potrwa od 4 lipca do 30 sierpnia.

Letnie, plenerowe spektakle w podcieniach Górnośląskiego Centrum Kultury (GCK), od lat cieszą się popularnością wśród widzów. Organizatorzy - katowicki Teatr Korez i GCK - szacują, że w każdej edycji przeglądu bierze udział ok. 10 tys. widzów.

- Jak co roku proponujemy dorosłym widzom to, co dobre na polskich scenach. W przypadku dzieci również układamy tak repertuar, by nie były to chałtury, ale spektakle przygotowane przez profesjonalne teatry dziecięce i lalkowe - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert.

W ramach przeglądu odbędzie się osiem spektakli dla dorosłych widzów, wśród nich m.in. \\"Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna\\" Teatru Ludowego z Krakowa, \\"Utwór sentymentalny na czterech aktorów\\" (na zdjęciu) warszawskiego Teatru Montownia czy \\"Emigrantów\\", zrealizowanych przez Teatr Provisorium i Kompanię Teatr.

Dla dzieci przewidziano dziewięć przedstawień; wystąpią m.in. Teatr Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi, Teatr Co Nieco z Białegostoku czy Teatr Ludowy z Krakowa. Na scenie kabaretowej podczas czterech wieczorów zaprezentują się Moherowe Berety, Jurki, Babeczki z Rodzynkiem, Nowaki, Tomasz Jachimek, Limo, Kabaret Hrabi i Kabaret Dno. Zaplanowano także warsztaty teatralne w grupach dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum.

(-)
PAP
25 czerwca 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...