Plenerowe spektakle

wakacyjny Teatr Polonia i Och-Teatr

Czy można rozwikłać zbrodnię, której nie popełniono? W dramacie Witolda Gombrowicza "Zbrodnia z premedytacją" próbuje tego dokonać Wojciech Malajkat, który gra w najnowszej sztuce warszawskiego Teatru Polonia główną rolę: sędziego śledczego.

Spektakl będzie można zobaczyć przez całe wakacje na scenie Polonii,która nie ogłasza wakacyjnej przerwy. Oprócz "Zbrodni...", na sąsiadującym z teatrem placu Konstytucji pokazany zostanie "Związek otwarty" - farsa małżeńska napisana przez Dario Fo i jego żonę France Ramę. Premiera 16 lipca. 

 Grają? Grają! 

Mnie teatru nikt nie dał. sama go stworzyłam" - powiedziała kiedyś . Krystyna Janda (...). W 2005 roku otworzyła Teatr Polonia, w 2010 Och-teatr. Obydwa w Warszawie. Dzisiaj to już miejsca, które żyją własną legendą - nie tylko dzięki Jandzie, ale również artystom, których zaprasza do siebie. Wśród nich są m.in. Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr. Małgośka Szumowska, Kasia Adamik, Iza Kuna, Jerzy Trela. W wakacje obydwa teatry "wychodzą" na ulice: plenerowe spektakle stały się już tradycją w Warszawie. Tego lata będzie podobnie. Repertuar plenerowych sztuk ("Związku otwartego" i "Kopciuszka") na www.teatrpolonia.pl i www.ochteatr.com.pl

(-)
Gala
17 lipca 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia