Płocki spektakl wyróżniony

"W zielonej krainie Oz" - reż. Zbigniew Marek Hass - Teatr Szaniawskiego w Płocku

Spektakl „W zielonej krainie Oz" otrzymał wyróżnienie w XIX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Realizacja Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku została doceniona wśród rekordowej ilości zgłoszeń.

"W zielonej krainie Oz" Ernesta Brylla, Małgorzaty Goraj i Jana Skotnickiego na motywach opublikowanej w 1900 roku książki Bauma wyreżyserował Zbigniew Marek Hass. Bardzo nowoczesna adaptacja oparta jest na kolorowych wizualizacjach i muzyce napisanej przez Władysława Igora Kowalskiego, którą zaaranżował Dawid Sulej Rudnicki. Zaczarowany świat krainy Oz dopełniają ciekawe kostiumy i scenografia zaprojektowana przez Krzysztofa Małachowskiego.

W roli Dorotki wystąpiła Sylwia Krawiec. Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku" organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka odbywa się od 2002 r. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, miejsc przyjaznych milusińskim, portali internetowych, wydawnictw, spektakli. Do XIX edycji Konkursu zgłoszenia przysłało ponad 70 firm, wydawnictw i instytucji kultury.

Płocki spektakl otrzymał wyróżnienie w kategorii Kultura i multimedia. Został oceniony jako „plastyczny, mądry i interesujący".

Lena Szatkowska
Tygodnik Płocki
24 lutego 2021

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...