Płyta mistrzów muzyki teatralnej

Kormorany: premiera płyty Majaki już 8 maja w Capitolu

Po wydanych w różnych konfiguracjach personalnych płytach live „Teraz” i „Miasto” oraz z muzyką teatralną („La musica teatrale” i „ La musica teatrale 2”) przyszła pora na pierwszy studyjny album Kormoranów. „Majaki” Kormoranów powstały jako koncert do grania i słuchania w ciemnościach, nastawiony na obcowanie z samym sobą, oswajanie iluzji i rozpoznawanie zasłony, która spowija codzienne doświadczanie.

„Majaki" zostały nagrane w składzie: Jacek „Tuńczyk" Fedorowicz, Artur „Gaja" Krawczyk i Piotr „Blusmen" Jankowski w K-Stacji we Wrocławiu – miejscu prób zespołów Kormorany i Karbido. Zgrania dokonał inny Kormoran, Paweł Czepułkowski, a masteringu dokonał Tomasz Sikora z Hermetycznego Garażu.

KORMORANY - uznawani przez wielu za legendę polskiej awangardy, autorzy niesamowitych plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych.
Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, jednak otwarte na improwizację kompozycje. Eksplorując zarówno bogactwo zmysłowych bodźców jak i nieograniczone przestrzenie fantazji o deprywacji sensorycznej, KORMORANY przeprowadzają przez swoiste seanse muzyczne, w trakcie których właściwe dzieło wydarza się w każdym słuchaczu z osobna.
Na koncertach zespół występuje jako kwartet z Krzysztofem „Konikiem" Koniecznym.

Zapraszamy już 8 maja na Scenę Ciśnień. Koncert Kormoranów „Majaki" o godzinie 19:00
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Teatru przy ul. Piłsudskiego 67 we Wrocławiu
lub online na www.teatr-capitol.pl

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...